Péntektől egyes amerikai Mercedes-tulajdonosok már beszélgethetnek is az autójukkal, miután a német autógyártó járműveire feltelepíthetik a ChatGPT-t – közölte csütörtökön a vállalat.
A ChatGPT-t arra a 900 ezer járműre kérhetik, amelyek fel vannak szerelve a Mercedes MBUX nevű rendszerével, és a telepítést a Mercedes alkalmazásával vagy hangvezérléssel kell kérni – derül ki a tájékoztatásból, amelyben arról is beszámoltak, hogy egyelőre három hónapos tesztidőszak következik, ezalatt az autógyártó megfigyeli, hogyan használják a sofőrök a rendszert.
A Mercedes szerint a ChatGPT természetesebben hangzó válaszokat adhat, mint a cég korábbi rendszerei, és lehetővé tenné, hogy a sofőrök iránymutatást kérjenek az autótól, vagy épp más kérdéseket tegyenek fel neki. Az autógyártó korábban számos funkciót tett elérhetővé hangvezérléssel, például az ülésfűtés bekapcsolását.
Mindez jó üzleti lehetőséget jelenthet a ChatGPT-be fektető Microsoftnak, miközben a saját hangvezérlésű rendszerét, az Alexát a járműiparban elterjeszteni szándékozó Amazon terveit keresztülhúzhatja – írja a Reuters.
A Mercedes felhívja a figyelmet, hogy ezentúl nem csupán utasításokat adhatnak a tulajdonosok az autójuknak, de beszélgethetnek is vele. A Microsoft külön blogbejegyzésében pedig azt írta, hogy
az együttműködés eredményeként idővel az autónk éttermi asztalt vagy mozijegyet is foglalhat számunkra.
Tekintve, hogy a Mercedes az önvezető technológia területén is az élen jár, nem vagyunk messze attól, hogy a Knight Rider legendás autója, KITT valósággá váljon.
A ChatGPT járműipari hasznosítását a General Motors – a KITT-et mintázó Pontiac Trans Am márkájának birtokos – is vizsgálja a Microsofttal együttműködve – közölte még márciusban az amerikai gyártó.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.