Az orosz származású elemzőt öt vádpontban vádolta meg John Durham különleges ügyész, aki még Donald Trump elnöksége idején kapott megbízást arra, hogy vizsgálja a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) eljárását, annak a 2016-os elnökválasztásba való orosz beavatkozás kiderítését célzó nyomozásakor. A vádpontok közül egyet a bíró már a múlt héten ejtett, így az esküdteknek négy rendbeli bűnösségről kellett dönteniük.
John Durham ügyész az ítélet nyomán csalódottságát hangoztatta, ugyanakkor közölte, hogy tiszteletben tartja a határozatot, megköszönte az esküdtek, valamint a vizsgálatban részt vevők munkáját.
Az FBI 2016 júliusában indított vizsgálatot annak kiderítésére, hogy Oroszország próbált-e beavatkozni az amerikai elnökválasztásba. A FBI-vizsgálat során került a figyelem középpontjába az úgynevezett Steele-dosszié, egy korábbi brit titkos ügynök Christopher Steele jelentése, amelyet Hillary Clinton kampánystábja rendelt meg tőle annak a feltételezésnek az alátámasztására, hogy Donald Trump kapcsolatban állt a választások befolyásolására kísérletet tevő Kremllel. Ennek a jelentésnek volt az egyik első számú informátora a hétfőn felmentett orosz férfi, Igor Dancsenko, akit az FBI 2017-ben hallgatott ki először, és akit a hatóság félrevezetésének vádjával tavaly november 4-én vettek őrizetbe.
A most zárult per tanúvallomásaiból az is kiderült, hogy Igor Dancsenko összesen 200 ezer dollárt kapott a Szövetségi Nyomozó Irodától, hogy bizalmas forrásként működjön együtt a vizsgálatban. Egy korábbi FBI-ügynök pedig arról beszélt a bíróság előtt, hogy szövetségi nyomozók még 2016 októberében, néhány héttel az elnökválasztás előtt, egymillió dollárt ajánlottak Christopher Steele-nek abban az esetben, ha igazolni tudja, hogy jelentése állításai helytállók Donald Trump érintettségével kapcsolatban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.