A kampány célja, hogy a "tudatos és aktív polgárokat bevonjuk a titkolózó közhatalommal szembeni jogi csatába, és ezzel tántorítsuk el a kormányzat szereplőit attól, hogy közérdekű adatokat rejtegessenek, vagy az adófizetők pénzén további rendkívüli jogorvoslati eljárást kezdeményezzenek" – idézi a közleményt a jogi fórum.
A TASZ az ügy előzményéről azt közölte, hogy a Gripen-szerződés értelmében a svéd Saab/Gripen csoportnak a vételárral egyező összeget Magyarországon kellett befektetnie.
Egy internetes lap újságírója a TASZ képviseletével még tavaly pert indított a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium jogelődje ellen, mivel az megtagadta a Gripen-beruházásokkal kapcsolatos közérdekű adatok kiadását – áll a közleményben.
Az újságíró pontosan arra volt kíváncsi, hogy mi lett a sorsa a több mint 190 milliárd forintnyi befektetésnek és export-segítő támogatásnak. A bíróság végül jogerős ítéletében az újságírónak adott igazat és arra kötelezte az alperes minisztériumot, hogy közölje, mi lett az ellentételezési összeg sorsa – olvasható.
A közlemény szerint a tárca által megküldött anyagokból viszont egyáltalán nem derül ki, mely cég tételesen milyen összeget kapott, holott az újságírói kérdés erre irányult, és az ellentételezési üzlet tételes felsorolását kérte – e kérdés megválaszolásának megtagadása képezte a per alapját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.