A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 200 pontos, 1,28 százalékos gyengüléssel nyitott, és a kereskedés első órájában nem változott érdemben az értéke.
Az index 10 órakor 15.355 ponton állt, 1,8 százalékkal alacsonyabban a pénteki záró értékénél. A vezető részvények közül a legnagyobb veszteségben az OTP volt, árfolyama 3,3 százalékkal 3.501 forintra süllyedt, pénteken viszont a bankpapír nyerte a legtöbbet, csaknem 8 százalékos emelkedéssel zárt. A Mol 2,3 százalékkal, a Richter 1,5 százalékkal gyengült hétfőn, miközben a Magyar Telekom árfolyama 0,3 százalékkal emelkedett.
A főbb európai tőzsdéken hasonlóan alakult a kereskedés hétfőn reggel: 1 százalékos gyengüléssel indítottak a vezető nyugat-európai részvénypiacok elsősorban az olajipari, a bányaipari és a banki papírok esésére. Tíz órakor a varsói tőzsdeindex például 1,18 százalékos, a német DAX 1,4 százalékos veszteségen állt. Kis gyengülés után kissé erősödött a forint hétfőn délelőtt a bankközi devizapiacon. A visszafogott forgalomban reggel 286,00 és 288,85 között alakultak a jegyzések.
A kereskedők a hétfői kereskedés leginkább jellemző sajátosságaként a kivárást említették. A piac, a befektetők egyelőre még csak értékelik az európai választások eredményeit, esetleges gazdasági következményeit; könnyen lehet, hogy ez a politikai esemény csak alig érzékelhető hatással lesz a nemzetközi deviza- és értékpapírpiacokra - vélik a megkérdezettek, ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy az első órák árfolyamváltozásaiból messzemenő következtetéseket nem szabad levonni. Látványos változás, a korábbi irányzatoktól élesen elütő mozgások nem voltak sem a világpiacon, sem Európában, sem Magyarországon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.