A létrejövő adatbázisból megtudhatjuk, utazásaink során hol, mit érdemes megnézni, és magunk is feltölthetjük az általunk felfedezett értékeket. A szakemberek, önkormányzatok a tervezett szolgáltatások keretében elengedhetetlen információkhoz jutnak a települések fejlesztési, rendezési terveinek elkészítéséhez, hozzájárulva a tájvédelemhez és a kulturális örökség megőrzéséhez.
A magyar táj értékeinek széles körű megismerése érdekében a TÉKA konzorcium "Értékvadászat" címmel országos akciót, versenyt hirdet iskolák, intézmények, civil szervezetek, valamint magánszemélyek számára. A pályázatra jelentkező csapatoknak (iskolai osztályoknak, intézményeknek, civil szervezeteknek) a környezetükben található tájértékeket kell felmérniük, majd az értékekről fotót és rövid leírást kell készíteniük és eljuttatni a szakmai zsűrihez.
Magánszemélyek is összemérhetik tudásukat, kétszer két kategóriában: itt a legtöbb, illetve a legszebb gémeskutakat, valamint forrásfoglalásokat felkutatók részesülnek elismerésben.
A Norvég Alap több mint 300 millió forinttal támogatja ezeknek az értékeknek a feltárását, adatbázisba rendezését – az úgynevezett Tájérték Kataszter (TÉKA) létrehozását – illetve azt, hogy mindez az interneten is elérhető legyen.
A projekt öt szervezet a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium, a Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Kara, a Földmérési és Távérzékelési Intézet (FÖMI), a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal és a Kulturális Örökségvédelmi Szakszolgálat. együttműködése révén valósul meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.