A Lovasakadémia SC Egyesület keretében öt évvel ezelőtt, a helyi igényeket felismerve kezdtek el foglalkozni azokkal a gyerekekkel, akiknek értelmi akadályozottság, autizmus vagy magatartási zavar miatti fejlődési és beilleszkedési problémái a lovasterápia (hippoterápia) segítségével kezelhetők.
A kaposvári egyesület sérült gyermekeket lát el, akiknek komplex életkor- és sérülésspecifikus fejlesztésében elengedhetetlen a terápiás lovaglás. A terápia résztvevői között vannak autista, illetve értelemileg akadályozott gyermekek,akik nehezen, vagy egyáltalán nem értik meg a külvilágból érkező ingereket.
A lovasterápia által viszont társat, barátot kaphatnak, akiben megbízhatnak, és akivel együtt játszhatnak, közösen fejlődhetnek. A terápiában részt vesznek hallássérült megkésett beszédfejlődésű és halmozottan sérült gyermekek is, akik fejlesztésében fontos a kommunikáció megindítása. A speciális módszerrel komoly eredmények érhetők el a különböző más sérülésekkel rendelkező (pl. tanulásban akadályozott, hiperaktív, magatartás- és viselkedésproblémás, ortopédiai sérülésű) gyermekeknél is. Ezen kívül segít a gyógylovagoltatás a személyiségfejlődésben, a szocializációs és mentális sérülés fejlesztésében is.
A lovasterápia nem sport, hanem kiegészítő, egyéni terápiás eljárás a tartási és mozgás funkciók javítása, korrekciója érdekében. Legalább ennyire fontos, hogy a gyermek és a ló együttműködésekor létrejövő pszichológiai értékek előtérbe kerüljenek: a gyerekek között sokan vannak, akik az emberektől begyűjtött negatív tapasztalatok miatt szigetelődtek el a világtól, viszont képesek arra, hogy az állat segítségével megnyíljanak. Ezek a gyerekek mindig először az állattal kötnek barátságot, és csak ezután következik a nyitás a terapeuta felé. A gyógypedagógiai lovaglás fejlesztő, nevelő célzatú komplex egyéni vagy csoportos foglalkozás, amely magába foglalja a lovaglás mellett a lovastornát (voltizsálás) és a lógondozást is. A ló közelségének pozitív hatása miatt a foglalkozások előtti-utáni fizikai kontaktusteremtés (simogatás, lóápolás, felszerszámozás) is része a kezeléseknek.
Az egyesület a foglalkozásokat, a terápiát méltányosság figyelembevételével nyújtja a gyermekeknek. Az ehhez szükséges anyagi hátteret adományokból és pályázatokból teremti elő, hogy továbbra is folytatni tudja fejlesztőtevékenységét. A szervezetről további információk a www.lovasakademia.hu weboldalon találhatók.
A Magyar Telekom vezető infokommunikációs szolgáltatóként fontosnak tartja, hogy támogatásával segítse az egészségügyi prevenciót Magyarországon. A "1788 – az emberi hívószám" szlogenről is ismert, hét éve működő Telekom Adományvonal a Magyar Telekom vezetékes és mobiltelefon-hálózatából érhető el. A hívás és az sms-küldés díja egyaránt 100 forint, amely összeg áfa-mentes (Domino feltöltőkártyával kezdeményezett hívások kivételével). A két hónap alatt beérkező hívások díja a hívók adományaként teljes egészében a Lovasakadémia Sport Club Egyesületé lesz, amely ezt az összeget térítésmentes lovasterápiás gyógyító tevékenységére fordítja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.