Bordás Vilmos hozzátette: az OVB hatásköre ezúttal szerényebb, de megmaradt az állásfoglalás kiadásához való joga, dönthet a kifogások elbírálásáról, illetve a megyei választási bizottságok határozatai ellen való fellépésről. A voksok összeszámolása után pedig közzéteszi az eredményeket.
Az OVB elnöke szerint az új önkormányzati választási rendszerben nincs olyan elem, amelyre különösen oda kellene figyelnie a testület tagjainak, mivel az érdemben nem változott: csak a választókerületek és a listán elérhető mandátumok számát csökkentették.
Alapvetően nem kell változtatni az OVB és az OVI együttműködésén - hangsúlyozta Bordás Vilmos, bár elismerte: az országgyűlési választások első fordulójában a két szervezet között nem volt megfelelő a kommunikáció, ezért a választási bizottság csak késve jutott bizonyos információkhoz, így csak két rossz megoldás közül választhatott.
Bordás Vilmos arról is beszélt: nem okoz fennakadást az Országos Választási Bizottság munkájában az, hogy a Jobbik még nem delegált tagot a testületbe, amely így most kilenc főből áll.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.