Az európai év általános célja, hogy – elsősorban a tapasztalatok és a helyes gyakorlatok cseréjén keresztül – ösztönözze és támogassa a Közösséget, a tagállamokat, a helyi és regionális hatóságokat abban, hogy megteremtsék az Európai Unióban (EU) az önkéntes tevékenységeknek a civil társadalom számára ösztönző feltételeit, valamint hogy növelje az önkéntes tevékenységek láthatóságát az EU-ban.
Az önkéntesek saját idejüket, lelkesedésüket, munkájukat fordítják arra, hogy segítséget nyújtsanak a hátrányosabb helyzetben lévő országok társadalmainak, ezáltal közelebb hozva egymáshoz a különböző gazdasági és szociális hátterű embereket, társadalmi csoportokat
Az önkéntes tevékenységek mind az önkéntesnek, mind a közösségeknek és a társadalom egészének a javára szolgálnak. Emellett az emberi, társadalmi, generációs vagy környezetvédelmi szükségletek és problémák kezelésének eszközei is az egyének és a szervezetek számára.
Az önkéntes tevékenységek nem helyettesítik a hivatásszerű, fizetett munkalehetőségeket, de hozzáadott értéket nyújtanak a társadalom számára.
Az önkéntesek leggyakrabban a közegészségügyi helyzet javításában (pl. szennyezett ivóvíz elleni harc), az egészségügyi felvilágosításban (pl. AIDS, malária ellenes prevenciós kampányok), a gyermekek nevelésében (pl. tanítás, iskolák építése, helyi tanárok képzése), hátrányos helyzetű rétegek támogatásában (pl. árvaházak, szociális otthonok üzemeltetése), valamint mezőgazdasági területeken (pl. sivatagosodás elleni küzdelem, faültetés) tudnak aktívan segíteni a fejlődő országok társadalmainak. Az Európai Unió és az ENSZ ezért a 2011-es évet egyaránt az önkéntességnek szenteli.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.