Kontrát Károly, a Belügyminisztérium államtitkára elmondta: a tavaly áprilisban hatályba lépett módosítás óta három esetben kényszerülhet valaki közérdekű munkavégzésre. Ha a szabálysértési hatóság vagy a bíróság eleve ilyen büntetést szab ki rá; ha első körben pénzbüntetést vagy helyszíni bírságot kapott, de azok helyett ő maga a közérdekű munkát választja, illetve ha a közigazgatási bírságot változtatja közérdekű munkára a hatóság. Ötezer forint bírság hat óra munkával vagy egy nap elzárással váltható ki.
A Nemzeti Munkaügyi Hivataltól kapott információ szerint tavaly 2 582 foglalkoztató fogadott közérdekű munkásokat. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat által közzétett lista szerint többségben vannak önkormányzatok, az általuk fenntartott szociális, kulturális és oktatási intézmények, valamint az alapítványok.
A Józsefvárosi Városüzemeltetési Szolgálatnál, legyen a közérdekű munkára ítélt fizikai munkás vagy diplomás, seprűt, lapátot kap a kezébe, és szedheti a szemetet, takaríthatja az utcát – mondta Rontó András, a szolgálat munkatársa. Ennél kicsit tágabb munkalehetőséget biztosít a Mátészalkához közeli Nyírmeggyes Önkormányzata, ahol eddig főleg az iskola, óvoda körüli munkákba segítettek be a közérdekű munkások. A dunaújvárosi Magyar Mentőszolgálat Alapítvány a hajléktalanszállóján ad a büntetésüket ily módon letöltők számára széles körben munkát – mondták el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.