Francois Hollande francia elnök azt nyilatkozta, hogy a brit döntéssel ellentétben Franciaország nem hátrált meg a tervezett katonai csapástól Szíria ellen. Hollande a Le Monde-nak azt nyilatkozta: "minden országnak szuverén döntése, hogy részt akar-e venni a támadásban. Ez érvényes Angliára és Franciaországra egyaránt." Hozzátette: van pár ország, melyeknek van elég kapacitásuk, hogy véghezvigyék a terveiket. Franciaország is ide tartozik.
Nagy-Britannia mellett Németország sem kíván részt venni a katonai akciókban. Guido Westerwelle külügyminiszter a Neue Osnabrückernek azt nyilatkozta: "Németország nem tervezte, hogy beszáll a Szíria elleni katonai akcióba".
Az orosz hírtelevíziónak Vlagyimir Csizsov, Oroszország európai uniós nagykövete megjegyezte: a Szíria elleni esetleges háború megindításáról szóló döntést számos európai országban a katonai költségek fogják befolyásolni. Csizsov arra is felhívta a figyelmet, hogy szerinte az utóbbi napokban az európai vezetők óvatosabban nyilatkoztak a szíriai helyzetről. Ezt azzal magyarázta, hogy a nyugat-európai államokban a közvélemény egyáltalán nem hajlik arra, hogy vakon elfogadja a szíriai kormány bűnösségéről szól állításokat, és hogy támogassa a közel-keleti ország elleni katonai akciót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.