A terv érdekessége, hogy ugyanezen a nyomvonalon – Városföld és Győr között – a hazai gázhálózat-fejlesztési terv részeként is le kell fektetni egy nagynyomású vezetéket, ez a projekt lenne a mintegy 100 milliárd forintos fejlesztési terv fő eleme. Nem mindegy, hogy a költséges beruházás magyar pénzből épül-e meg, és magyar tulajdonban marad-e, vagy a Déli Áramlat leágazásaként, az oroszokkal partnerségben, felerészben az ő pénzükből.
Ma megvitathatják azt is, hogy milyen konstrukcióban vonhatók be a hazai földgáz-tároló kapacitások a Déli Áramlaton folyó gázszállítás támogatásába.
Téma lesz a hosszú távú gázimport szerződésünk éves részének aktualizálása is. Magyarország minél alacsonyabb áron jut az orosz gázhoz, annál inkább érdekelt abban, hogy új felhasználási területeket keressen számára.
Az orosz államfő ma sürgetheti a paksi bővítési tender kiírását. Egyes hazai várakozások szerint erre már nem kerül sor az országgyűlési választások előtt. A kiírás időpontját még nem közölte az MVM, a lehetségesnek mondottat pedig már többször is későbbre tolta. A Kormányzati Információs Központ tegnapi közleménye szerint hamarosan orosz-magyar államközi szerződés születik a magyar-orosz nukleáris energetikai együttműködés folytatásáról, a paksi atomerőművel kapcsolatban, erről közel egy hónapja Lázár János államtitkár beszélt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.