Az Európai Bizottság adatai szerint ezek a díjak több mint tízmilliárd eurós terhet rónak évente a kereskedőkre és a fogyasztókra az Európai Unióban, és erről a vásárlók a legtöbb esetben nem is tudnak. Jelenleg a díjak tagállamonként is különbözhetnek, mert azokról minden ország versenyjogi hatósága maga dönt. A kereskedők minden kártyás tranzakció után fizetnek, ennek költségeit pedig beépítik az árakba.
A parlament által elfogadott szabályok egy évvel a jogszabály hatályba lépése után lépnének érvénybe, ám a rendes jogalkotói eljárás keretein belül erről még a tagállamok szakminisztereit tömörítő tanácsnak is döntenie kell, majd az EP és a tanács álláspontját összhangba kell hozni, "össze kell békíteni", hogy megszülethessen az új uniós jogszabály.
Ezzel párhuzamosan döntött az Európai Parlament az elektronikus fizetést biztonságosabbá tevő szabályokról. Ezt a műszaki fejlődés és a piaci környezet változása miatt tartja indokoltnak az EP, amely emellett azt is közölte, hogy az új szabályok értelmében az ügyfeleknek az internetes fizetéskor tájékoztatást kellene kapniuk az online-fizetés összköltségéről, a teljesítés időpontjáról, a szolgáltató elérhetőségéről, és az alkalmazott átváltási árfolyamról is.
Az új szabályok azt is tartalmazzák, hogy a jogtalan kifizetéseket azok észlelése után 24 órán belül vissza kellene téríteni az ügyfeleknek, akik viszont 50 euróig kénytelenek lennének állni a jogosulatlan felhasználásból származó veszteséget, ha kártyájukat ellopják, vagy elvesztették.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.