Az amerikai szankciók a fontosabb orosz bankokat, köztük a Gazprom bankot sújtják, továbbá védelmi és energiacégek ellen irányulnak, beleértve a Rosznyeftet és a Kalasnyikov konszernt. A BBC News washingtoni tudósítója szerint a legszembetűnőbb a legnagyobb orosz olajcég, a Rosznyeft ellen bevezetett szankció, amely a közelmúltban 1,5 milliárd dolláros szerződést írt alá a BP-vel.
Az Európai Unió ugyanakkor közölte, az általa elhatározott szankciók - a megcélzott cégekre és személyekre vonatkozó adatok - részleteit július végén jelenti be, de nyomban hozzátette, hogy a befektetési bankjai - igy az Európai Befektetési Bank (EIB) és az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) - a jövőben nem finanszíroznak oroszországi projekteket. Az N24 német hírtévé csütörtök reggeli jelentése szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök brazíliai látogatása során kijelentette: "A szankcióknak bumeráng-hatásuk van."
Ezek kétségtelenül zsákutcába viszik az Egyesült Államok és Oroszország között fennálló kapcsolatokat, és súlyos károkat okoznak majd. Ezenkívül hosszú távon ártanak majd az Egyesült Államok és polgárai érdekeinek". A RIA Novosztyi pedig Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettest idézte, aki szerint "arrogancia és cinizmus" : ez az a két szó, amely pontosan jellemzi az Oroszországgal szemben követett amerikai politikát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.