A közlemény szerint a programnak köszönhetően tovább erősödött a roma lakossággal szembeni előítélet-mentes magatartás. A képzések jelentős mértékben hozzájárultak az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) által a projekt során létrehozott közhasznú munkaerőkölcsönző-hálózat, pedagógiai intézet, valamint közigazgatási hálózat versenyképes működéséhez. A program elősegítette a romák munkahelyi integrációját, hatékonyabb, hangsúlyosabb közigazgatási szerepvállalását - írták.
Hozzátették: az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett program tizenhat tematikára épült, többek között a munkaerő-piaci integrációra, a jogi, informatikai, közbeszerzési ismeretekre, az uniós pályázatkészítésre, a családellátásra és a társadalmi befogadás szemléletének erősítésére.
A roma lakosság sikeres és hatékony társadalmi felzárkózása érdekében a kormány együttdöntési rendszert alakított ki az ORÖ-vel, ebben az ORÖ biztosítja a szakmai, módszertani, adminisztratív alapot, monitoring-rendszert és adatbázist a roma kisebbségi önkormányzatoknak. Az együttdöntési rendszer kiemelt eleme volt a Roma felzárkózás módszertani támogatása című projekt - olvasható a közleményben. A képzéseket az Országos Roma Önkormányzat és a Türr István Képző és Kutató Intézet közreműködésével szervezték.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.