Az Országos Meteorológiai Szolgálat közlése szerint hétfőn a főváros egyes részein egy óra alatt 80 millimétert meghaladó csapadék hullott, ami jóval több, mint az augusztusban megszokott 55-60 milliméteres havi csapadékösszeg.
A Fővám térnél alámosta az utat az eső, beszakadt az útpálya egy szakaszon, ezért a 15-ös és a 115-ös busz jelenleg is módosított útvonalon közlekedik, a 83-as troli helyett pedig pótlóbusz jár. A Vámház körutat és a Szabadság hidat lezárták, ezért a 47-es és a 49-es villamos a Deák Ferenc tér helyett jelenleg a Döbrentei térhez közlekedik. A Szépvölgyi utat szintén lezárták a Bécsi útnál, mert ott is beszakadt az útpálya, mindkét helyszínen legalább egy hétig tart majd a helyreállítás.
Veszélytelenítési munkák miatt félpályás útlezárást vezetnek be a Budai alsó rakpart teljes hosszán, a közlekedési lámpák működése a főváros több pontján még nem állt helyre. Egyebek mellett nem működnek a közúti jelzőlámpák a Blaha Lujza téren és a Nagykörút-Üllői út kereszteződésénél, ezért mindkét csomópontban rendőrök irányítják a forgalmat. Szintén sötétek a jelzőlámpák többek között a Hősök terén, a Thököly úton a Stefánia útnál és a Róna utcánál, a Bosnyák téren, az Attila úton az Alagútnál, a Nagyvárad téren, az Andrássy úton az Izabella utcánál, az Árpád fejedelem útján az Üstökös utcánál, valamint a Dózsa György úton az Ajtósi Dürer sornál. A még fennálló hibákat 24 órán belül kijavítják.
A vihar károkat okozott a BKK Szabó Ervin téri forgalomirányító központjában, valamint egy II. kerületi, a környék villamosjáratainak közlekedésében kiemelt szerepet játszó áramátalakítóban is, továbbá a Baross téri ügyfélközpontban, a Batthyány téri és a Corvin-negyednél található pénztárakban.
Az FKF munkatársai 31 helyszínen gépekkel, 19 helyszínen pedig kézi erővel végzik a takarítást, továbbá hét aluljáróban jelenleg is folyik a közterületek megtisztítása.
A Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. (FCSM) csapadékmérő rendszere a Belgrád rakparton 120 milliméter csapadékot mért, a cég szivattyútelepei rendben üzemeltek, az alacsony Duna-vízállás miatt gravitációsan is tudott a csapadékvíz a csatornahálózatból távozni. A csatornahálózatba a víznyelők felszíni eltömődése miatt a csapadékvíz számos helyen nem tudott befolyni. Kritikus helyzet alakult a XX. kerületben, a Mártírok útja és a Magyar utca térségében, az egyesített rendszerű csatornahálózat nem volt képes befogadni a csapadékot, sőt a víznyelőkön, fedlapokon keresztül víz áramlott a felszínre a mélyfekvésű területeken. A központi ügyeletre 119 bejelentés érkezett az éjszaka.
Több csatornaszakadás is jelentkezett, két helyen alakult ki kritikus, nehezen kezelhető helyzet: a Vámház körúton az úttest alatti záporkiömlő csatorna egy szakaszát elmosta a csapadékvíz emiatt keletkezett a 50-100 köbméteres üreg. Az FCSM felméri a károsodás mértékét és helyreállítja a 10-15 méter hosszan sérült szakaszt. A másik kritikus helyszínt, az Ördögárok dunai kitorkollását nagyjából 15 méteres szakaszon elmosta a záporvíz. Az alsó rakpartot is tartó, burkolt parti rézsű leszakadt, a rakpart alatt húzódik a budai főgyűjtő csatorna.
A Főkert Zrt. tájékoztatása szerint az esőzés az I., II., XII. kerületekben okozott komolyabb problémákat, ennek felszámolását a cég negyven munkatársa a kora reggeli órákban megkezdte. Az esőzés következtében a legkritikusabb helyzet az I. kerület, Király lépcső környezetében, a Budai Vár alatti Keleti kert sétányain alakult ki, valamint a Gellérthegy sétaútvonalain, ahol a társaság dolgozói megkezdték a lemosódott föld eltakarítását, a folyókák kitisztítását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.