BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kósa: nem igaz, hogy a magyar iskolások leterheltek

"Ne üljünk fel annak a statisztikák által megcáfolt butaságnak, hogy a magyar általános iskolások leterheltebbek lennének, mint az OECD-átlag" - mondta Kósa Lajos a Parlamentben. A Fidesz frakcióvezetője szerint "lehet, hogy rosszul terheljük őket, lehet, hogy nem megfelelő a tananyag, de konkrétan az OECD iskoláiban a gyerekek jobban terheltek." A magyarok jövedelmi helyzete most százszor jobb, mint 2010 előtt volt - mondta.

A németek befogadó politikája csődöt mondott, de azt is el kell fogadni, hogy kerítésekkel megoldani a menekültválságot nem lehet - így reagált Schiffer András Orbán Viktor beszédére. Szerinte a szabadkereskedelem az oka a bajoknak és az, hogy a nagy cégek elrabolhatják a szegény országok erőforrását, a magyar kormány pedig ezt csak erősíti. Azt kell eldönteni, hogy az olcsó bérekkel akarunk-e versenyezni, vagy a tudással - mondta.

A Jobbikból Vona Gábor úgy válaszolt Orbánnak: a gazdasági lehetőségeinkhez képest keveset fordítunk például az egészségügyre, az oktatásra, vagy épp  az elvándorlás megállítására. Érdemes volna a korrupcióval is foglalkozni, különösen a miniszterelnök közvetlen környezetében előforduló korrupcióval - mondta. A pártja támogatja az alaptörvény módosítását, de abban a formában, ahogy a Fidesz azt szeretné, nem.

Tóbiás József, az MSZP elnöke szerint hiába dolgoznak több millióan Magyarországon, ha nem tudnak belőle megélni. Szerinte a hétvégi tüntetés követelései jogosak voltak.

Orbán Viktor azt válaszolta a képviselőknek: a népességfogyást valóban nem bevándorlással, hanem a családtámogatási rendszer megerősítésével kell megoldani, ez a következő 15 év egyik legfontosabb kérdése lesz. A globális világrend igazságossá tétele fontos szempont, de a migránsok mostani érkezését ez nem oldja meg - válaszolta Schiffernek. A szabadkereskedelemről szerinte elvi a nézetkülönbség, a Fidesz szerint jó szabadkereskedelem és rosszul szabályozott létezik. Ha nincs exportunk, a mostani életszínvonalunkat sem vagyunk képesek tartani - mondta.

A miniszterelnök szerint az sem igaz, hogy kevesebbet költenének az oktatásra. Minden évben többet költenek az egészségügyre és az oktatásra is - fogalmazott. "Nem vitatom el, hogy a pedagógusok a 40 és a 25 százalékos után most egy 18 százalékos béremelést akarnak, megértem ezt, csak ez nem lehetséges" - foglalkozott a tanárok petíciójának 25 pontja közül egyetlennel.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.