A francia illetékesek a múlt héten találkoztak az oxfordi vezetőkkel, hogy a tervről tárgyaljanak. Az Oxfordi Egyetem a lépéssel azt szeretné biztosítani, hogy a Brexit után az európai uniós forrásokat egy párizsi szatellit intézménybe irányítsák át.
Más brit egyetemek, köztük a Warwick is azt tervezi, hogy jövőre új kampuszt épít Párizsban.
"Az ötlet úgymond szimbolikus a Brexit után: hidakat akarunk építeni, a tudományos élet nem teljesen kiszolgáltatott a politikai problémáknak" - hangsúlyozta Jean-Michel Blanquer, a francia oktatási minisztérium korábbi főigazgatója, és megerősítette, hogy Franciaország mindent elkövet, hogy a vezető brit egyetemeket átcsábítsa a Csatornán.
Oxford úgy értesült, hogy egy francia kampusz létesítése esetén az új intézmény francia jogi státuszt kaphatna, és továbbra is járna számára az uniós támogatás.
A tervek között szerepel, hogy brit egyetemek Franciaországba helyeznék át a kurzusaikat és tanulmányi programjaikat, továbbá közös diplomákat adnának ki és közös kutató laboratóriumokat hoznának létre.
Amennyiben az Oxfordi Egyetem és a francia hatóságok megállapodásra jutnak, a párizsi kampusz építése 2018-ban kezdődhet el.
Az egyetem szóvivője elmondta, hogy a döntés még nem született meg, ugyanakkor hozzáfűzte: "Oxford egész története során nemzetközi egyetem volt, és határozott szándéka továbbra is nyitottnak maradni a világra, akárhogyan is változik a jövő politikai tájképe".
Február elején Franciaország az angol bankárok átcsábítására indított offenzívát, miután a britek egy népszavazáson az EU elhagyása mellett voksoltak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.