A szankciókat 10 vállalat és 6 személy ellen hozta az amerikai kormányzat, s az intézkedést – mint mindig – Steven Mnuchin pénzügyminiszter írta alá. A büntetőintézkedésekkel sújtott vállalatok és egyének nyersanyagot biztosítottak Észak-Koreának, vagy üzleti kapcsolatban állnak vele, lehetővé téve ezzel a fegyverprogramok finanszírozását.
„Elfogadhatatlan, hogy személyek és vállalkozások Kínában, Oroszországban vagy bárhol másutt lehetővé tegyék Észak-Koreának, hogy jövedelemhez jusson, ezt tömegpusztító fegyverek kifejlesztésére fordítsa és destabilizálja a térséget” – olvasható Steve Mnuchin közleményében. A pénzügyminiszter leszögezte azt is: „az ENSZ-szankciókkal összhangban cselekszünk, hogy megmutassuk, vannak következményei a szankciók be nem tartásának, és elrettentsünk a jövőbeni ilyen tevékenységtől”.
A tárcavezető hangsúlyozta: az Egyesült Államok továbbra is nyomást gyakorol Észak-Koreára azzal, hogy elszigeteli az amerikai pénzügyi rendszertől a phenjani rezsimet segítő vállalatokat. Az új büntetőintézkedéseket alig pár héttel azután jelentette be az amerikai kormányzat, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) újabb és a korábbiaknál is keményebb szankciókat fogadott el Észak-Korea ellen, mert végrehajtotta első nagy hatótávolságú interkontinentális ballisztikusrakéta-kísérletét, amely – becslések szerint – elérheti az Egyesült Államokat is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.