New York, London és Tokió a világ három leggazdagabb városa a lakosok magánvagyona alapján. A tizenöt legtehetősebb városban koncentrálódik a globális vagyon több mint egytizede a New World Wealth piackutató elemzése szerint. Az elemzés hangsúlyosan nem a GDP, hanem a városokban élő személyek magánvagyonának összértéke alapján rangsorolja a metropoliszokat. Ebbe beleszámolják a vagyontárgyakat, készpénzt, részvényeket és az üzleti érdekeltségeket is, az állami vagyon azonban nem szerepel az összesítésben.
Ezek alapján a világ két legnagyobb értéktőzsdéjének otthont adó New York a világ leggazdagabb városa, lakóinak összesített vagyona eléri a hárombilliárd dollárt. A brit főváros a második legvagyonosabb metropolisz 2,7 billiárd dolláros magánvagyonával, egyúttal világviszonylatban itt az egyik legmagasabb a nagyon gazdagok koncentrációja. A tokióiak együtt 2,5 billiárd dollárral rendelkeznek.
A világ vezető IT-vállalatainak otthont adó San Francisco-öböl környéke a negyedik legvagyonosabb régió, lakóinak együttes vagyona eléri a 2,3 billiárd dollárt. Az előbbiek mellett két kínai nagyváros büszkélkedhet kétbilliárdot elérő összvagyonnal. A legnagyobb kínai vállalatok központjaként és az ország fővárosaként Peking 2,2, az ázsiai ország pénzügyi centrumának számító Sanghaj pedig pontosan kétbilliárd dollárnyi magánvagyonnal rendelkezik, a két várostól ráadásul további erőteljes gyarapodás várható az elemzés szerint. Egybilliárd feletti összvagyona további négy nagyvárosnak van: Los Angeles lakói 1,4, Hongkong lakosai 1,3, Sydney és Szingapúr polgárai pedig egyaránt 1-1 billiárd dollár értékű javakat halmoztak fel.
Bár Mumbai csak a 12. a listán 950 milliárd dolláros vagyonával, az indiai gazdaság motorjának számító város a legnagyobb ütemű fejlődés előtt áll a következő évtizedben. A top 15-ben London mellett további két európai nagyváros szerepel, az európai pénzügyi központként ismert Frankfurt a 14., Párizs pedig a 15. (914, illetve 860 milliárd dollárnyi vagyonnal).
A toplista második fele egyébként meglehetősen szoros, további nyolc metropolisz épp csak kimaradt az első tizenötből. Houston, Genf, Oszaka, Szöul, Sencsen, Melbourne, Zürich és Dallas szintén a legtehetősebb városok közé tartozik. A gazdaság motorjának számító metropoliszok közül az elmúlt tíz évben San Francisco, Peking, Sanghaj, Mumbai és Sydney lakóinak összvagyona nőtt a leggyorsabb ütemben, a következő évtizedben pedig Mumbai mellett Sanghaj, Peking és Sydney növekedése lehet a legdinamikusabb az összeállítás szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.