A 2019–2020-as Bajnokok Ligája-szezonban ma kezdődik az egyenes kieséses szakasz, amely május 30-án ér véget az isztambuli döntővel. Azok a csapatok, amelyek bejutottak a legjobb 16 közé, 9,5 millió euróval gazdagodtak, innentől pedig körről körre emelkedik a tét:
a negyed- és az elődöntő már 10,5, illetve 12 millió eurót ér, az Atatürk Olimpiai Stadionban rendezendő finálé győztese 19 millió eurót kasszíroz, de a vesztesnek is 15 millió lesz a vigaszdíja.
Vagyis az európai topklubok szintjén sem rossz kereseti lehetőség a BL, különösen úgy, hogy már a főtáblára jutás egy 15,25 millió eurós csekkel párosult,
a csoportkörben pedig 2,7 millió, illetve 900 ezer eurót kóstált minden egyes győzelem, illetve döntetlen. Ez azt jelenti, hogy a legjobb esetben akár 82,4 millió eurót is bezsebelhet egy klub,
és ebben az összegben még nincs benne a televíziós jogdíjakat és szponzori bevételeket tömörítő market pool.
A legmagasabb szinten elnyerhető pénzdíjak tehát látványosan megdobhatják Európa vezető klubjainak a költségvetését is, márpedig a pályán elért eredmények szoros összefüggésben vannak azzal, hogy egy klubnak mekkora a büdzséje, mekkora a játékoskeretének az értéke, és mennyit fordít bérekre. Az aranylabdás holland legenda, Johan Cruyff viszont nem véletlenül mondta, hogy egy pénzeszsákot még sosem látott gólt lőni, a sportgazdasági egyenletet tehát igenis felülírhatja a sportszakmai. A Jürgen Klopp által irányított Liverpool legalábbis olyannyira kiemelkedik a világ labdarúgásából, mint legutóbb talán csak a Josep Guardiola vezette 2009-es Barcelona. Ezt a fajta dominanciát vélhetően több százmillió eurós befektetéssel sem lehetne ellensúlyozni.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.