Skandinávia felett sekély ciklon örvénylik, amelynek hullámzó hidegfrontja Oroszországon, Ukrajnán át a Balkán-félszigetig húzódik. Ennek mentén sok a felhő, és ott, valamint a front előtti labilis légtömegben több helyen alakulnak ki záporok, zivatarok, helyenként felhőszakadás kíséretében. Izlandtól délre markáns ciklon helyezkedik el, ennek frontrendszere Skócián és az Északi-tengeren át Dániáig húzódik, hidegfrontja pedig visszakanyarodik Írország felé, és az Atlanti-óceán irányába hullámzik tova. Ez a rendszer Európa északnyugati része felett okoz változékony, esős időt. A legtöbb csapadék Közép-Angliában, illetve Norvégia déli részén esik.
Ezekkel ellentétben kontinensünk déli részén, valamint Franciaországban és Dél-Németországban anticiklon hatására többnyire csapadékmentes, napos az idő. A magasnyomás benyúlik az Alpok és Lengyelország fölé is, azonban itt a hegyvidéki területeken előfordul néhol konvektív csapadék. Vasárnap a Kárpát-medence fölé szárazabb légtömeg áramlik, többnyire derült vagy kissé felhős időre van kilátás.
Délután gomolyfelhős időre számíthatunk, és helyenként zápor, esetleg zivatar is kialakulhat. Éjszakára kiderül az ég, és vasárnap inkább csak a Tisza vonala mentén zavarják gomolyfelhők a napsütést, de csapadék ezekből már nem várható. Az északi, északnyugati szél délután több helyen, vasárnap helyenként élénkül meg.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 18 fok között valószínű, a nyugati határvidéken és az északi völgyekben lesz hűvösebb a hajnal.
A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 28 és 32 fok között alakul.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.