BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Közel kétszázmillió forintot fizettek egy nem bizonyított eredetű Van Gogh-festményért

Az amszterdami Van Gogh Múzeum, a valódiság megítéléséért felelős hatóság közölte: az alkotást nem Vincent van Gogh készítette.

Nem bizonyított eredetű, Van Goghnak tulajdonított festményt árvereztek el Hamburgban 550 ezer euróért (195,8 millió forintért).

A Dechow aukciósház A wijki malom című festményt a holland festő feltételezhetően korai alkotásaként kínálta eladásra. Ezzel Van Gogh (1853-1890) valószínűleg A Wijk bij Duurstede-i malom című alkotást másolta, melyet az általa tisztelt Jacob van Ruisdael festett 1760 körül.

Nem tudjuk bizonyítani, hogy valódi, de sok az erre utaló jel

– mondta Jens-Peter Franz, az aukciósház projektfelelőse.

Az amszterdami Van Gogh Múzeum, a valódiság megítéléséért felelős hatóság közölte:

A múzeum megvizsgálta a festményt és úgy véli, az alkotást nem Vincent van Gogh készítette.

Fotó: twitter.com/welt

Az aukciósház szerint azonban egy kémiai és egy művészettörténeti kutatás, valamint egy mesterséges intelligencia segítségével végzett vizsgálat szól a valódiság mellett.

A festményt 1904-ben egy lipcsei kereskedő vásárolta meg Párizsban. Az információk szerint unokájára hagyta, aki miután a németországi Neustadt in Holsteinba költözött, 1994-ben egy Kiel közeli magángyűjtőnek adta el. Utóbbi árvereztette most el az alkotást.

A kép végül kicsivel az 500 ezer eurós kikiáltási ár fölötti értéken kelt el. Új tulajdonosáról nem közölt információt a Dechow aukciósház.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.