Egyre több egyetem és főiskola tér át hibrid vagy online oktatásra a koronavírus-járvány negyedik hulláma és az egyre növekvő esetszámok miatt.
Kovácsfi Réka
2021.12.01, 15:03
Megosztom a cikket
Van olyan intézmény, ahol január elejéig az összes órát és vizsgát online tartják majd meg, máshol vegyes tanrendről döntöttek – írja az Infostart.
A koronavírus-járvány miatt november 27-től az összes órát online tartják meg a kecskeméti Neumann János Egyetemen. A vizsgaidőszak december 13-án kezdődik, az írásbeliket és a szóbeliket is online tartják majd meg, január 4-ig „az oktatási és az azzal kapcsolatos valamennyi tevékenység kizárólag online formában történik”. A könyvtár és a kollégium nyitva tart, azokat a korábbi szabályok alapján használhatják a hallgatók.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen a dékánok részben vagy egészben online oktatást vagy vizsgáztatást rendelhetnek el.
A Jog- és Államtudományi Karon november 23. óta tartanak online órákat, és a vizsgákat is így tervezik megtartani.
A bölcsészkaron egyelőre nem rendeltek el online oktatást, arra kérték a hallgatókat, hogy továbbra is tartsák be a járványügyi szabályokat.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen is szigorítottak a a járványügyi korlátozásokon, november végétől online tartják meg azokat az órákat, amelyeken ötnél több hallgató vesz részt.
A Budapesti Metropolitan Egyetemen múlt héten rendeltek el online oktatást, a vizsgákat sem tartják meg a hagyományos módon.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karán a záróvizsgák kivételével online írásbeliznek és szóbeliznek majd a hallgatók. Az ELTE bölcsészkarán a hibrid megoldás mellett döntöttek: a szorgalmi időszak végéig az előadásokat online, a szemináriumokat személyesen tartják meg az oktatók.
A Károli Gáspár Református Egyetemen a levelezős hallgatók tanulnak otthonról, november 23. óta az előadásokat, konzultációkat, gyakorlati órákat, szemináriumokat online tartják meg, hagyományos órákat csak dékáni engedéllyel lehet szervezni.
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem két hete közölte, hogy minden olyan órát online tartanak meg, amely jelentős minőségromlás nélkül megvalósítható az online térben. A féléves munkákat értékelő szakmai fórumokat és kiállítást („Kipakolás”) is online szervezik meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.