Egy rejtélyes béljárványról számoltak be Észak-Koreában csütörtökön az ország egyik mezőgazdasági régiójában – írta meg a Reuters. A betegség miatt nő a terhelés az egészségügyi ellátórendszeren, ami már így is küzd a koronavírussal, illetve a krónikus élelmiszerhiánnyal.
Kim Dzsong Un elrendelte, hogy nagy mennyiségben szállítsanak gyógyszereket az ország nyugati felében lévő Hedzsu városba a járvány megfékezése érdekében – jelentette a KCNA állami írügynökség. Arról nincs hír, hogy a betegség hány embert érint.
A WHO újabb egészségügyi vészhelyzet bevezetését fontolgatjaA szervezet főigazgatója a bizottság összehívását a majomhimlő szokatlan viselkedésével indokolta. |
Észak-Korea vezetője arról beszélt, hogy
a járványt minél előbb meg kell fékezni. Ehhez összefogásra és jó szervezettségre van szükség az országban. Elmondta, hogy mindenkit karanténba kell zárni, akinél felvetődik a fertőzés lehetősége, illetve folyamatos tesztelésre van szükség.
A dél-koreai egyesülési minisztérium Korea-közi ügyekkel foglalkozó tisztviselője elmondta, hogy a kormány figyelemmel kíséri
egy lehetséges kolera- vagy tífusz járvány kitörését is az északi szomszédnál.
Jelentések szerint Észak-Koreában a Covid-19 járvány kitörése is nehézséget okozott, mivel sem oltásból, sem orvosi segédeszközből nem áll elegendő rendelkezésre az országban. Kim Dzsong Un a koronavírus miatt szükségállapotot hirdetett. Dél-Koreai kémek szerint a vízben terjedő betegségek, például a tífusz már a koronavírus-járvány kirobbanása előtt is széles körben terjedt Észak-Koreában.
Dél-Korea jelezte Phenjannak, hogy hajlandóak lennének segíteni a járványok elleni küzdelemben, akár Covid-19 elleni védőoltásokat is küldenének a szomszédjuknak.
Észak-Korea nem egyelőre nem reagált Szöul egyik ajánlatára sem.
A mostani akut bélfertőzés Dél-Hvanghe tartományban ütötte fel a fejét, itt található Hedzsu kikötőváros is. A tartomány Észak-Korea egyik legfontosabb mezőgazdasági térsége, ami hatalmas kockázatot jelent a krónikus élelmeszerhiánnyal küzdő országban. A betegség több mint valószínű, hogy a vízben terjed, így kulcsfontosságú lenne az ivóvíz készletek fertőtlenítése. Dél-Korea aggódik amiatt, hogy szomszédjának nem állnak rendelkezésre megfelelő eszközök a probléma orvoslására.
Phenjan naponta jelenti az országban a lázas betegek számát. Külföldi szakértők szerint azért nem Covid fertőzésekről szólnak a jelentések, mivel az országnak nincs elegendő tesztje, hogy monitorozza a vírus terjedését, ezért minden lázas tünetet produkálót koronavírus-fertőzöttnek tekintenek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.