A TikTok még több arabul és héberül beszélő embert bízott meg a platformján megjelenő dezinformáció elleni küzdelemmel a Hamász Izrael elleni támadást miatt, azt követően, hogy az Európai Unió figyelmeztette a közösségi média platformot – írja a The Guardian.
A TikTok szerint „jelentős erőforrásokat és személyzetet mozgósított a félretájékoztatás elkerülése érdekében és platformuk integritásának megőrzése érdekében”, és több mint 500 ezer videót és 8 ezer élő közvetítést távolított el az oldalról a izraeli–palesztin konfliktussal kapcsolatban.
A közösségi média cégek többször is vizsgálat alá kerültek háborús időszakokban, mint például Oroszország Ukrajna elleni inváziója, a Hegyi-Karabah régióért folytatott harcok, most pedig a Hamász és Izrael közötti háború.
A közösségi médium elve alapján ha nem vezet egyértelmű eredményre az ellenőrzés, akkor „nem hitelesítettnek” minősítik az adott közlést, amely megosztható marad, de nem kerül a felhasználóknak személyesen ajánlott hírfolyamba.
A TikTok bejelentette, hogy szervezett egy parancsnoki központot, amely megvizsgálja a legújabb konfliktust, frissítette automatizált észlelőrendszereit, hogy mihamarabb megtalálja az erőszakos tartalmakat.
Az élő adásokat is korlátozta, „a jelenlegi túszhelyzettel összefüggésben megnövekedett biztonsági kockázatra tekintettel”. Az Európai Unió közölte, hogy vizsgálatot indított X, korábban Twitter néven, a konfliktussal kapcsolatos dezinformáció miatt, és megrovásban részesítette a Facebook tulajdonosát, Metát is.
Az izraeli háború kitörése óta eltelt napokban
a TikTok több százezer olyan videót törölt, amely megsértette a közösségi oldal felhasználói irányelveit. A vállalat ezenkívül számos szigorítást is bevezetett.
Thierry Breton belső piacért felelős uniós biztos úgy fogalmazott, hogy a TikTok-nak különleges felelőssége van abban, hogy
megvédje a gyerekeket és a tinédzsereket a megrázó tartalmaktól, például a túszejtésről szóló videóktól, és attól is, hogy „hamis és manipulált képeket, információkat” lássanak.
A közösségi média platform ragaszkodott ahhoz, hogy többször is elmondja, hogy „a terrorizmus ellen áll ki”. „Megdöbbentenek bennünket a múlt heti izraeli szörnyű terrorcselekmények ”– közölte a kínai platform. „Mélyen elszomorít bennünket a Gázában kibontakozó fokozódó humanitárius válság is. Megszakad a szívünk mindazokért, akiket a háború érinthet.” A cég azt is közölte, hogy továbbra is a véleménynyilvánítás szabadságára, az emberi jogok iránt fenntartására és platform védelmére összpontosít az Izrael–Hamász háború alatt is.
Korábban a Világgazdaság is írt a TikTok veszélyeiről, például veszélyes a platform az adatkezelés miatt, de a fiatalokra gyakorolt hatása is problémás. Az alkalmazás algoritmusa egy olyan körforgásba hajszolja a felhasználókat, amely akár egy káros információs buborékba zárhatja a felhasználókat, akiknek így fokozódhat a depressziójuk vagy a szorongásuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.