A Királyok völgyéből a gízai piramisok közelében épülő Egyiptomi Nagymúzeumba szállították át Tutanhamon külső aranyozott fakoporsóját, amelyen első ízben végeznek restaurálási munkálatokat a gyermekfáraó sírjának 1922-ben történt felfedezése óta.
Az egyiptomi régészeti múzeum szerdán közleményben jelentette be, hogy
új helyén megkezdődött a koporsó helyreállítása, amely várhatóan nyolc hónapig tart. A közlemény szerint az átszállítás előtt alaposan megvizsgálták a koporsót és különféle rongálódásokat állapítottak meg, köztük repedéseket az aranyozásban.
A leghíresebb egyiptomi fáraó aranyozott koporsóját az elkövetkező hetekben, az első állapotstabilizáló restaurálások után mutatják be a sajtónak – közölték.
Az épülő Nagymúzeum 2020 negyedik negyedére tervezett átadása után egy helyen állítják ki a Tutanhamon sírjában talált összes kincset, benne a fáraó három koporsóját, amelyek közül kettő jelenleg a kairói, Tahrir téri Egyiptomi Múzeumban látható.
A fáraó múmiáját gránitfedelű homokkőszarkofágban, azon belül három egymásba helyezett koporsóban találták, a koporsók közül a két külső aranyozott fából, a legbelső színaranyból készült, és mindet istenek képei díszítik.
Az árverés ellen korábban tiltakozó egyiptomi hatóság szerint a szobrot ellopták és kicsempésztek az országból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.