Vlagyimir Putyin orosz elnök 2023-ig meghosszabbította a márciusban bevezetett, több áru- és nyersanyagkategória behozatalára és kivitelére vonatkozó korlátozásokat – írta meg a TASZSZ orosz hírügynökség.
A különleges gazdasági intézkedések alkalmazásáról szóló, március 8-án hatályba lépett 100. számú rendelet értelmében az orosz kormány felhatalmazást kapott arra, hogy
bizonyos áruk és nyersanyagok kivitelét és behozatalát korlátozza vagy megtiltsa.
A rendelet egyúttal felhatalmazza a miniszteri kabinetet, hogy összeállítsa azoknak az országoknak a listáját, amelyekkel korlátozni fogják a kereskedelmet. A személyes használatra szánt áruk kereskedelmét nem tiltotta meg a jogszabály.
A márciusban bevezetett rendelet értelmében az orosz kormány felfüggesztette több mint 200 fajta áru és berendezés kivitelét, amelyeket korábban külföldről hoztak be az országba. A lista nagyobbrészt technológiai és távközlési eszközöket, orvosi berendezéseket, járműveket, mezőgazdasági gépeket, elektromos berendezéseket tartalmaz.
A Mercedes is hátat fordít MoszkvánakA német autógyártó a legújabb nyugati cég, amely teljesen kivonul az orosz piacról, minden ottani leányvállalatát értékesíti. |
A korlátozások alól kivételt képeztek az Eurázsiai Gazdasági Unió országai, valamint a két grúziai szakadár állam, Abházia és Dél-Oszétia.
Az orosz kormány megtiltotta továbbá bizonyos fafajták exportját a barátságtalannak minősített országokba.
Az export és importkorlátozások meghosszabbítása egyfajta orosz válasz a háború miatt Moszkvára kivetett gazdasági és kereskedelmi szankciókra.
Külföldi bankokat tiltott le Putyin – az OTP is köztük vanVlagyimir Putyin orosz elnök 45 külföldi tulajdonban lévő bankot tiltott el a tranzakcióktól egy friss rendelet értelmében. Ezek szerint ezeknek a pénzintézeteknek a részvényeivel és alaptőkéjével tilos kereskedni az év végéig. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.