Nincs oka szégyenkezésre a Kieselbach aukciósháznak sem, ugyanis Farkas István védett, Kisvasút című alkotását 26 millió forintos leütési áron értékesítette a galéria. A Vígszínházbeli árverésen Tihanyi Lajos egy másik, ritkaságnak számító 1928-as kompozíciója ugyancsak kimagasló árat ért el: 17 millió forintért került új gazdája otthonába.
A több ritkaságot is felvonultató két árverés (VG, 2002. szeptember 2., 20. o., illetve szeptember 9., 16. o.) a kiugró árak mellett viszonylagos nyugalomban folyt le. A két galéria leütési árainak összehasonlítása azt bizonyítja, hogy a piaci árak szinte minden területen kiegyensúlyozottak voltak, így az egyes művészek hasonló kvalitású alkotásait a Kongresszusi Központban és a Vígszínházban majdhogynem azonos áron adták el.
Nem hivatalos adatok szerint a Kieselbach a licitek során a kikiáltási ár összértékét (197 715 000 forint) 2,48-szorosára növelte (491 860 000 forint). A Mű-terem Galéria hasonló mutatói 1,76-szoros emelkedést jeleznek (221 280 000 - 391 140 000 forint). Ezek a szezonnyitást jellemző visszafogottsághoz képest kifejezetten jó eredmények elsősorban a századforduló, valamint a húszas, harmincas évek alkotásainak egyenletes áremelkedésével magyarázhatók. Külön említést érdemel a magyar avantgárd néhány igen ritka darabja, melyek kifejezetten népszerűek és keresettek voltak az árverések forgatagában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.