A kifejezetten grafikai alkotások aukcionálására szakosodott Arte Galéria láthatólag alábecsülte az érdeklődők számát, amikor úgy döntött, hogy ismét a Vármegye Szalonban rendezi meg őszi árverését. A csordulásig megtelt teremben ugyanis már a kezdés előtti percekben is nehezen lehetett állóhelyet találni. Az érdeklődést természetesen nemcsak a szépszámú vendég, hanem az aukció eredménye is alátámasztotta. A 216 tételből álló anyagból 153 grafika cserélt gazdát, összesen 4 379 300 forint értékben.
A legmagasabb liciteket a fentebb említett néhány kivétel, a XX. századi klasszikusok egy-egy alkotása érte el. Aba Novák Vilmos Olasz tájrészlete (150 000-ről 420 000 forint), Dési Huber István Firenzei sikátorok (22 000-ről 200 000) és Vaszary János Dunakorzó című színezett litográfiája (24 000-ről 160 000) volt az árverés favoritja. A kizárólag grafikuséletművel rendelkező művészek alkotásai között is akadtak azért meglepetések: ilyen volt Gross Bettelheim Jolána - akit ma meglehetősen kevesen ismernek - Pozsonyi háztetők című lapja (65 000-ről 160 000). A magyar grafika történetében számtalan önálló, kimagasló értékekkel megáldott alkotót találunk. Ezt az árverés anyagának áttanulmányozása is alátámasztja, mégis számtalan vérbeli grafikusunk alkotása átlagos áron cserélt gazdát, Kondor Béla egy lapja például 16 000 forintért kelt el.
A szintén az alacsonyabb árkategóriájú műalkotásokra specializálódott Abigail Galéria 8. festményárverésén (VG, 2002. szeptember 23., 16. oldal) ugyancsak több grafikát láthattak az érdeklődők. A két aukció összehasonlítása arra világít rá, hogy az Abigail festményanyaga közé ékelt grafikák valamivel magasabb árat tudtak elérni, mint az Arte homogén kínálatának darabjai.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.