Az idén eddig mindössze néggyel bővült a hazai kibocsátású befektetési alapok száma, az adatok mögött hét új termék indítása és három megszűnése húzódik meg. Főleg a kilencvenes évek derekán volt megfigyelhető az a tendencia, hogy a piaci igényekhez igazodva az alapkezelők szinte egyszerre "mozdultak" egyes típusok létrehozásában. Így egy időben a pénzpiaci alapok sokasodtak meg, míg 1999-ben számos nemzetközi terméket hoztak létre.
Ezzel szemben az idén nem fedezhető fel egységes tendencia. Az új konstrukciók küzül három alapok alapja (Access Dynamic, Concorde Nemzetközi Részvény, K&H Ingatlanpiaci), az Aegon pénzpiaci termékkel egészítette ki választékát, míg a Raiffeisen klasszikus ingatlanalapot hozott létre. A sort az OTP két konstrukciója zárja. Az OTP Dollár Kötvény és az OTP Euró Kötvény a mai napig egyedülálló abban a tekintetben, hogy a befektetési jegyek nem forintban, hanem az elnevezésben szereplő devizában vanak kibocsátva.
Az új lehetőségek közül egyelőre az alapok alapja a legnépszerűbb, hiszen a Raiffeisen is ilyen formává alakította át egyik régebbi alapját. Ez a típus azonban csak formailag egységes, hiszen az általuk vásárolt értékpapírok különböző mögöttes piacokat reprezentálnak.
A megszűnő termékek egy körbe tartoztak, az Imperiál, az Imperiál-R és a Duna alap egyaránt az Erste Alpok alapcsalád hasonló stratégiáit megvalósító tagjába olvadt be.
Az idén megjelentek az első külföldi alapok is Magyarországon, az úttörő szerepet a Credit Suisse vállalta fel a Credit Suisse Equity Lux négy részalapjának "importálásával". Várhatóan sokáig nem maradnak egyedül, hiszen számos cég vizsgálja termékeinek hazai forgalmazási lehetőségeit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.