A jól összeválogatott anyag mellett több, az aukció lebonyolítását érintő újítással is felhívja magára a figyelmet a LÁSZLÓ VARGart, amely jövő hétfőn tartja első festményárverését. A Pesti Vigadó Színháztermében sorra kerülő eseményt Alföldi Róbert színész-rendező fogja levezényelni, és az esemény rangját többek között Geiger György trombitaművész fellépése emeli. A minél szélesebb közönség megnyerését célozza az is, hogy az árverés anyagát a közvetlenül azt megelőzően tartott Antik Enteriőr kiállításon tekintheti meg a nagyközönség, továbbá, hogy számos színvonalas művet a többi árverező céghez képest alacsony árról indítanak.
A kalapács alá kerülő művek listáján (az első öt, jótékonysági célra felajánlott darabon kívül) 110 festmény és grafika szerepel, döntően a huszadik század első felének magyar alkotóitól, de a 19. század nagyjai és a színvonalas kortárs művek is szép számmal helyet kapnak az anyagban. A legmagasabb kikiáltási árról (egyenként 6,5 millió forintról) Czigány Dezső mulatt nőt ábrázoló 1929-es festménye, Mednyánszy László egy 1890 körül készült tájképe, Aba-Novák Vilmos Kilátás az ablakomból című, a húszas évek közepéről származó vászna és - az aukció utolsó tételeként - Bernáth Aurél egy nagyméretű csendélete indul. Az utóbbi évek aukcióinak sztárművésze, Rippl-Rónai József egy 5,5 millióról induló, 1916 körül készült női portréval és egy kisebb rajzzal szerepel, a 19. századi festészet élvonalát pedig id. Markó Károly Tájkép fürdőzővel című alkotása (3 millió forint) és Lotz Károly egy freskóvázlata képviseli.
A nagybányai művészetet Ferenczy Károly egy 4,5 millióról induló tájképe, valamint Thorma János, Szobotka Imre és Iványi Grünwald Béla egy-egy alkotása képviseli, míg a Nyolcak mezőnyéből Czigány Dezső az említett női portrén túl két másik alkotással, Czóbel Béla egy 2,8 milliós kikiáltási árú csendélettel, Kernstok Károly pedig két képpel (köztük egy fontos korai portréval) van jelen. Mattis-Teutsch Jánostól színvonalas alkotások sorára lehet licitálni, egy freskótervtől (950 ezer forint) a Merengőn és a Zöld lelki virágon (2, illetve 3,5 millió) keresztül a Sárga-piros-kék kompozícióig (4,5 millió). A hazai klasszikus avantgárdból Kassák Lajos egy 1,9 milliós kikiáltási árú képarchitektúrával, Uitz Béla pedig két (mindössze 240, illetve 200 ezer forintól induló) grafikával van jelen, de megtalálhatók a két háború közötti időszak különböző stílusokat képviselő nagyjai Szőnyi Istvántól Scheiber Hugón, Kádár Bélán, Farkas Istvánon és Nagy Istvánon át Vaszary Jánosig.
Szentendre és az Európai Iskola meghatározó alkotóitól (Vajda Lajos, Kmetty János, Barcsay Jenő, Anna Margit, Korniss Dezső és Bálint Endre, akinek tollrajzaira már 60 ezer forinttól licitálni lehet) több jelentős festmény és grafika is kalapács alá kerül. A huszadik század második felét és a kortárs mezőnyt olyan nevek fémjelzik a LÁSZLÓ VARGart anyagában, mint Gyarmathy Tihamér, Kondor Béla, Nádler István, Bukta Imre vagy Fe Lugossy László.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.