BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Európában vegyesen indult a jelentési időszak

Európában is elkezdődött a negyedéves gyorsjelentési időszak, amely meglepetésekben ezúttal is bővelkedett. A kontinens legnagyobb autógumi-gyártó cége, a Michelin, hasonlóan a Bridgestone-hoz, a vártnál jobb üzemi eredményt tett közzé, ami a kereslet árnyalatnyi növekedésének és az áremeléseknek köszönhető. Az egyszeri kiadások, köztük egy 300 millió dolláros tétel, amely a legújabb szerzemény, a dán Viborg miatt következett be, azonban lemorzsolta a nettó profitot.

A világ harmadik legnagyobb olajvállalata, a BP második negyedéves profitjának 42 százalékos növekedéséről számolt be, ami a korábban előre jelzett sáv felső határértéke. Az ABB 55 millió dolláros veszteséget szenvedett el a második negyedévben, a csoport adósságállománya is nőtt, ennek ellenére nem változtattak a 2003-ra vonatkozó pénzügyi céljaikon, amelyek között a hatalmas adósság csökkentése is szerepel.

A DaimlerChrysler második negyedéves működési eredménye 62 százalékkal, 641 millió euróra csökkent az amerikai üzletág, a Chrysler 948 millió eurós vesztesége miatt. A profit mérséklődésének üteme azonban elmaradt a piaci várakozásoktól, s a cégcsoport változatlanul ötmilliárd euró körüli éves üzleti eredmény elérésével számol 2003-ban.

A távközlési szektor is szerepeltette már magát. A France Telecom 46 százalékkal növelte első féléves profitját, bár mérsékelte egész éves várakozását, s leányvállalata, az Orange 6,9 százalékos árbevétel-javulása is jobb lett a vártnál. Az Alcatel távközlési berendezéseket gyártó konszern 675 millió eurós nettó veszteséget szenvedett el a második negyedévben, de költségcsökkentési programjának köszönhetően 21 milliós működési eredményt realizált.

A pénzügyi szektorban érdekelt befektetők sem unatkozhattak, az Abbey Bank tegnap publikálta adatait, amely kellemes meglepetéssel szolgált: a bank vesztesége kisebb lett a vártnál. Az európai bankrendszertől mindenesetre a bevételek növelését várják az elemzők, hiszen míg az elmúlt évben a költségcsökkentések és a rossz hitelkihelyezések stabilizálása került előtérbe, addig ezúttal az bevétel alakulására helyeződik a figyelem. A legnagyobb profitot a spanyol pénzintézetektől várják a szakemberek, amit a gazdaság egyenletes növekedésével magyaráznak. Ezzel szemben a francia és a német bankoknak várhatóan szerényebb teljesítménnyel kell beérniük. (VG)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.