A Belvárosi Aukciósház tulajdonosának halálát követően számtalan találgatás látott már napvilágot a galéria jövőjét illetően. Az eshetőségek közül természetesen a legkézenfekvőbb valósult meg, miszerint mind az egykori tiszti kaszinó mellett található üzlethelyiség, mind a Kenyérmező utcai bolt a Belvárosi Aukciósház Kft. tulajdonában maradt. Az aukciós- ház újraindítása és üzemeltetése ezután is a kft. érdekeltségébe tartozik, a Belvárosi Aukciósház Kft. ügyvezető igazgatójává pedig az elhunyt lánya, a cég résztulajdonosa, Kovács Claudia Lilla lépett elő.
Az aukciósház új vezetője kérdésünkre elmondta, az árverezőház 1995-ös megnyitása édesapja régi álmának megvalósulását jelentette, a galéria további működtetését így szinte kötelező érvényűnek tartja önmaga számára. Az aukciósház ezért a korábbi gyakorlatnak megfelelően - mind üzleti profilját, mind a korábban megszokott ügymenetet megtartva - kíván tovább működni a jövőben (a korábban múzeumként funkcionáló Köztársaság téri ingatlan további sorsáról azonban egyelőre nem nyilatkozott az ügyvezető). Az évenként háromszor megrendezendő művészeti árverés mellett tovább folytatják a hazai viszonylatban egyedülálló kezdeményezésüket, a hetente megrendezett kamaraárverések szervezését is. Az árverezőház programjában szinte a kezdetektől jelen lévő tevékenységi kör elsősorban a kisebb pénzű érdeklődők és a viszonteladók számára rejteget nagyobb izgalmakat, de "a hétfő délután" - az ügyvezető szerint - komoly társasági eseménnyé is vált az évek során. Az újraindulást követően e téren csupán egy ponton, a kikiáltási ár alsó sávjának emelésében történik változás, a korábban 500 forintos alsó minimumot az elkövetkezőkben 2000 forintra emeli a cég. A jelenlegi vezetés a kamaraárverések azon sajátosságát is meg kívánja őrizni, hogy azokon festmény-, grafika-, műtárgy-, valamint ékszer-kategóriák követik majd egymást hétről hétre.
Kovács Claudia Lilla egyelőre nem tudja felmérni, milyen hatással járt a piaci pozíciókra az aukciósház működésének több mint egyéves szünetelése. A júniusi nyitást követő időszakra nézve azonban mindenképpen kedvező fejleménynek tekinti, hogy a korábbi törzsvásárlók és törzsbeadók tábora máris visszatért. Bár a tervek szerint az árverező ház csak szeptember közepétől hirdeti meg folyamatos tárgyfelvételét, máris számtalan korábbi ügyfél kereste fel az üzlethelyiséget. Ugyanakkor a vezetés az új kapcsolatok kialakítására is nagy hangsúlyt fektet: bővíteni kívánják az aukciósház elérhetőségeinek formáit, valamint gyorsítani az árverésre kerülő készletek forgási sebességét is.
Első művészeti árverésüket az év végén, decemberben tartják majd. A komoly gyűjtők és befektetők elsősorban ezen és a további nagyárveréseken találhatják meg a számukra érdekes portékát. Kamaraárveréseket azonban már az ősztől rendez a cég, az első ilyen alkalomra október 13-án - a megszokott hétfői napon - kerül sor, ahol az elhunyt cégalapító, Kovács Dezső grafikai gyűjteményéből bocsát mintegy 250 tételt kalapács alá a galéria. A választást azonban nemcsak a korábbi tulajdonos iránti tiszteletadás vezérelte, hanem az a törekvés is, hogy fokozott teret biztosítsanak a grafikai alkotások- nak. A papírra készült munkák itthoni megítélése, piaci pozíciója ugyanis még messze elmarad a nyugat-európai műkereskedelem mércéitől. A helyzet javításához a Belvárosi Aukciósház is szeretne hozzájárulni, így grafikai árveréseket is rendszeresen kívánnak szervezni a közeljövőben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.