A korán elhunyt művész talán legfontosabb alkotásának tekintik szakértők az 1920-ban készült tusrajzot, amely egyúttal a magyar expresszionizmus egyik legnagyobb erejű műve. A Híd a Szajnán 1982 óta nem szerepelt a nyilvánosság előtt, így mostani felbukkanása valódi árverési szenzációt jelent. A Nemes Lampérth-kép mellett a hazai avantgárd más kiemelkedő alkotásai is kalapács alá kerülnek péntek este a Vígszínházban. Ilyen Kassák Lajos 1922-es Képarchitektúrája (induló ára 14 millió forint), amely a fontos sorozat kevés, magántulajdonban maradt darabjának egyike. Ugyancsak a húszas évek első felének fő műve Kádár Béla Viszontlátás című, 10 millióról induló temperaképe. Ennél később, a harmincas években készült Vaszary János Art deco táncosok című vászna (14 millió forint) és Schönberger Armand Modell enteriőrben, csendélettel című képe (6,5 millió forint). Míg Vaszary a hazai festményárverések örök sztárjának számít, utóbbi képhez különösen azért fűz nagy reményeket a galéria, mert legutóbbi árverésén egy ugyanennyiről indított Schönberger-mű 30 millióért talált gazdára (VG, 2004. október 18., 15. oldal).
A Kieselbach anyagában a szokásokhoz híven ezúttal is szerepel néhány kiemelkedő színvonalú Batthyány Gyula-kép. A Fekete lány aktja (8,5 millió forint) a festő harmincas évekbeli korszakából, A nagyúr hölgyei (6 millió forint) pedig korai stílusából ad ízelítőt. Ugyancsak visszatérő sztár Scheiber Hugó, akitől ezúttal nem kevesebb mint tíz különböző témájú, méretű és technikájú kép kerül kalapács alá, 220 ezer és 2,4 millió forint közötti induló árakon. Nagyobb ritkaságnak számít a kínálatban felbukkanó négy kitűnő Aba-Novák Vilmos-kép. A Lacikonyha című népi életkép 6,5, a Gémeskútnál, illetve a Kilátás az ablakomból című tájképek 2,8, illetve 8,5, míg a Körmenet című, 1930-as alkotás 7,5 millió forintról várja a liciteket.
A Nyolcak művészetét ezúttal Czigány Dezső önarcképe és provance-i tája (egyenként 12 millió forint) és Berény Róbert csendélete (7,5 millió) képviseli a legmagasabb színvonalon. A századforduló klasszikusai közül Ferenczy Károlytól egy korai alkotás (Valér ágyban, 6,5 millió forint), Iványi Grünwald Bélától egyebek mellett a Műteremben című nagyméretű vászon (7 millió forint), Rippl-Rónai Józseftől pedig négy, különböző korszakból származó mű szerepel az anyagban. A 19. századi mezőnyből kiemelkedik Munkácsy Mihály Testvérek című védett életképe, ifjabb Markó Károly olasz tája (egyenként 12 millió forint), illetve Paál László Vihar után című alkotása (10 millió forint).
A Kieselbach szokásához híven néhány régi, illetve modern külföldi remekművet is árverésre bocsát. Az 1800 előtti anyag sztárja a nápolyi barokk festőnek, Francesco Solimenának tulajdonított, védett Ecce Homo (8 millió forint), míg a modernek között a müncheni szecessziós festő, Leo Putz Hölgy papagájjal című ovális formátumú képe indul a legmagasabb, 12 milliós kikiáltási árról. Az aukció külön érdekessége, hogy a viszonylag kis számú kortárs alkotás egyike, El Kazovszkij 1984-es Négyes fogat című munkája (kikiáltási ára 1,8 millió forint) műfajilag átmenetet jelent a táblakép, a kollázs, az objekt, a síkplasztika és az installáció között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.