A Mű-Terem Galéria nagyjából 360 millió forintos összki-kiáltási árú anyagának több mint 80 százaléka talált gazdára múlt hétfőn a kongresszusi központban, és az 560 milliós összleütési érték kifejezetten jó eredménynek tekinthető. Igaz, hogy a tavalyi téli szezon sikerét nem tudta megismételni a Virág Judit nevével fémjelzett ház: akkor 685 millió forintot tett ki az eladott tételek leütési értéke. Látványos eredményekben azonban most sem volt hiány. A szezon legmagasabbról indított tétele, Rippl-Rónai József kitűnő "kukoricás" képe 26-ról 44 millió forintig kúszott fel, de több alkotás ennél is nagyobb arányú licitemelkedést ért el. Ilyen volt például Galimberti Sándor csendélete (5/37 millió forint), vagy az árverést záró egy-egy Csók István-, Czigány Dezső- illetve Rippl-Rónai József-kép, amelyek 4,5-5 milliós induló áraikhoz képest 19, 18, illetve 12 milliós leütési értéket tudtak felmutatni. A másik piacvezető cég, a Kieselbach Galéria - hasonlóan jó kelendőségi mutató mellett - némileg alacsonyabb (közel 489 milliós) összleütési értéket tudott produkálni. A legmagasabb áron (egyenként 22 millió forintért) Nemes Lampérth József Híd a Szajnán című tusrajza, illetve Munkácsy Mihály Testvérek című életképe cserélt gazdát. Jól szerepeltek Vaszary János (Art Deco táncosok: 14/19 millió forint), az őszi szezon fő szenzációjáért "felelős" Schönberger Armand (Modell enteriőrben, csendélettel: 6,5/17 millió), vagy éppen Berény Róbert (Kék kancsós csendélet: 7,5/18 millió forint) remekművei is.
A többi aukciósház ennél alacsonyabb leütési aránnyal és jóval csekélyebb összeredménnyel volt kénytelen beérni. A Belvedere 91 millió forintos összforgalmat regisztrált; a kalapács alá vitt négy Kassák Lajos-kép közül kettő talált alapáron - 9,5 millió forintért - gazdára, és ugyanennyiért kelt el Rippl-Rónai József egy 1905-ös képe is. Az Abigail aukciója 42, a Polgár háromnapos, karácsonyi árverésének képzőművészeti része 55,5 millió forintos összeredményt hozott, míg a BÁV festményei és grafikái 42 milliós forgalmat produkáltak. Utóbbi cégnél egy 17. századi holland kép, Cornelis Cruys csendélete érte el a legmagasabb árat (12 millió forint). A régi festmények és szobrok piacán vezetőnek számító Nagyházi kétnapos árverésén kalapács alá vitt 562 régi és modern tételből mindössze 222 talált gazdára, 161 millió forint összértékben. Számos nívós régi festményre nem volt jelentkező, és visszamaradt az antik szoboranyag krémje is. Az elkelt alkotások zöméért is csak a becsült sáv alsó határán volt jelentkező.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.