Ma nyílik meg a Nagymező utcai Magyar Fotográfusok Házában (közismertebb nevén Mai Manó Ház) a szokásos, minden év végén megrendezendő fotóvásár. A megvásárolható képek egy részét a Magyar Fotográfiai Múzeum gyűjteményének téli, illetve karácsonyi tematikájú fényképeiről késztett digitális printek képezik. Ezeken kívül a kiállítóteremben ebben az évben megrendezett kiálltások anyagából válogatnak a rendezők; ezen felvételek esetében a régi negatívról késztett mai nagyításokra tehetünk szert. A vásár során kínált fotográfiák harmadik csoportját kortárs magyar fotóművészek eredeti felvételei alkotják, amelyekből egyébként bármikor vásárolhatunk a Mai Manó Galériában. A karácsonyi vásár közel egy hónapig, január 16-ig tart.
A printeket és a régi negatívról készült mai nagyításokat viszonylag alacsony áron, 15-20 ezer forintért vásárolhatjuk meg, a kortárs fotósok alkotásainak ára azonban szélesebb sávban mozog: mérettől, technikától és az alkotó ismertségétől függően ennél olcsóbb, de lényegesen drágább alkotással is találkozhatunk. A viszonylag olcsó fotográfiák a szervezők reményei szerint növelni fogják a fényképek vásárlása iránti kedvet.
Az 1998-ban nyílt, a magyar fotóművészet lehető legszélesebb spektrumának összefogására törekvő Mai Manó Házban folyamatosan cserélődő kiállításokon lehet kortárs, illetve már elhunyt fotóművészek alkotásaival találkozni. A kiállításokon szereplő fényképek nagy része megvásárolható; ez természetesen nem vonatkozik az utazó kiállítások sokszor muzeális színvonalú anyagára, de a kortárs fotográfusok munkáira és az archív anyagról készült mai nagyításokra általában igen.
Fotók, illetve fényképezéssel is foglalkozó művészek képzőművészeti alkotásainak megvásárlására a fotóra specializálódott galériákban is mód nyílik. A Magyar utcai Vintage Galéria, a változó helyszíneken kiállításokat rendező Bolt Galéria és a MiRó Galéria rendszeresen bemutatja és megvételre kínálja ma élő fotó- és képzőművészek, illetve a modern magyar fotográfia klasszikusainak munkáit.
A kortárs magyar fotóművészet számára kiemelkedően fontos nemzetközi bemutatkozási lehetőséget jelent a minden év novemberében Párizsban megrendezett nemzetközi fotóvásár. Az elmúlt évek azon tendenciája, hogy a fotó- és a képzőművészet mindinkább egybecsúszik, azzal a következménnyel is jár, hogy a nemzetközi képzőművészeti vásárokon is szerepel fénykép, illetve magyarországi képzőművészeti galériákban is gyakran állítanak ki fotó- és egyre növekvő számban videomunkákat.
A viszonylag bőséges kínálat ellenére a magyar fotókereskedelem egyelőre gyerekcipőben jár. A kimondottan fotóra specializálódott gyűjtők száma kevés, és nem népes azoknak a tábora sem, akik képzőművészeti gyűjteményüket gyarapítják fotóművészeti alkotással. A csekély kereslet szinte kizárólag kortárs alkotásokra irányul, s a vásárlók legnagyobb része magánszemély. Hazánkban még nem jelent meg az a Nyugat-Európában és Amerikában jellemző tendencia, hogy intézmények vásárolnak fotóművészeti alkotásokat. Márpedig a nyugati országokban évtizedek óta komoly gyűjtőtábora van a művészi fotográfiáknak, és a legnevesebb fotósok munkái több tíz-, sőt több száz ezer dolláros árakon cserélnek gazdát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.