A héten kétszer kétnapos aukciósorozattal várja a gyűjtőket a Nagyházi Galéria. A hétfőn és kedden kalapács alá kerülő képzőművészeti anyag ezúttal különösen erős: az 562 festmény, grafika és szobor összkikiáltási ára meghaladja a 277 millió forintot. Az első nap - egyben az egész festményárverés - legmagasabbra tartott tétele a 17. század elején működött itáliai festőnek, Lionello Spadának tulajdonított, Zenélők című alkotás. A védett képet 12,6 millióról indítja, és reményei szerint 18-30 millióért tudja értékesíteni a Balaton utcai cég. A németalföldi iskolák kedvelőit többek között Joost Cornelis Droochsloot, Sebastiaen Vrancx vagy éppen Kaspar Jacob van Opstal kiemelkedő festményei várják, míg a régi szobrok iránt érdeklődők szívét egy antik római női fej (induló ára 1,4 millió forint), egy francia késő román oszlopfő, késő gótikus faszobrok, vagy éppen 17. századi elefántcsont faragványok dobogtatják meg elsősorban. A 19. századi festészeti anyagból kiemelkedik egyebek mellett Borsos Miklós 6,3 millióról induló zsánerképe, Ligeti Antal hatmillióról startoló mediterrán tájképe, illetve Albert Zimermann-nak a Comói-tavat ábrázoló vászna és Lotz Károly nagyméretű aktképe. A kedden sorra kerülő modern anyagból Kovács Margit nyolcszögletű, meseillusztrációkkal díszített kútmedencéjét, Szőnyi István Várakozás című képét és Auguste Rodin női bronzbüsztjét tartják legtöbbre a ház szakemberei.
A kétnapos festményárverést követően szombat és vasárnap különböző műtárgyakra licitálhatunk. December 11-én 255 tétel kerül kalapács alá, 51 millió forintot meghaladó összesített kikiáltási áron. A vételre kínált tárgyak zömét dísz- és népművészeti tárgyak, bútorok és szőnyegek teszik ki, és ezen a napon licitálhatunk a nagyméretű órákra is. A néprajzi tárgyak között kiugróan magas (1,5 millió forintos árról indul egy 1698-ra datált habán), és az árverés ezen szakaszában nyílik mód, hogy ajánlatot tegyünk a 68-as és 70-es szám alatt, 56 illetve 20 ezer forintról induló több száz éves lakatokra is. A nap legmagasabbról induló tétele a 134-es számú Gallé-váza. Az 1900 körül, többrétegű üvegből készült váza 3,5 millió forintról startol, de más Gallé-vázáért már 98 ezer forinttól versenybe szállhatunk. Igen bőséges az órakínálat is. Kép-, keret-, álló-, utazó- és kandallóóra egyaránt megtalálható a tételek között, a kínálatnak megfelelő változatos kikiáltási árakon, melyek 35 ezertől 2 millió forintig terjednek.
A második napon 353 darab tárgy kerül kalapács alá, az előző naphoz hasonlóan, 51 millió forintot meghaladó összegben. Míg az előző nap a 255-ös számmal zárult, addig ez a nap a 301-es sorszámmal kezdődik. Ez nem azt jelenti, hogy hiányzik ötven tétel, csak a számozás változik. Az ékszerkínálatban helyet kapott több burmai rubinttal ékesített gyűrű indul - mint az 527-es számú - több mint 1,2 millió forintról, de licitálhatunk briliánsra 700 ezer vagy kolumbiai smaragdra 1,8 millió forinttól. A nap legérdekesebb és egyben legdrágább darabja azonban az Erdélyben készült, 1650 körülre datált csokornásfa induló ára 2,2 millió forint, ami - tekintve, hogy közel 1000 ezrelék finomságú aranyból készült, hogy a szalagok mindkét oldala zománcozott és rubintokkal díszített - nem is csoda.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.