A művészhallgatók munkáival már a képzés során találkozhatnak a gyűjtők és érdeklődők, hiszen a diákok az egyetem berkein belül rendszeres megmutatkozási lehetőséget kapnak. A különböző pályázatokra beadott műveket, illetve egyéni vagy csoportos kiállításokat tekinthetünk meg az egyetem Andrássy úti főépületében található Barcsay teremben, az aulában, illetve szobrászok esetében a szobrásztanszék Parthenon Fríz termében. Ezenkívül minden év májusában megrendezik az év végi kiállítást, amely során két héten keresztül az egyetemi műtermekben állítanak ki a diákok. Már itt lehetőség nyílik műalkotások vásárlására: a tanulmányi osztályt megkeresve lehet felvenni a kapcsolatot az érintett hallgatóval. A diplomázók munkáit a május végétől június közepéig tartó diplomakiállításon láthatjuk, majd a nyilvános diplomavédésen személyesen is találkozni lehet a művészekkel. A szobrászhallgatók diplomamunkáit a Parthenon Fríz teremben, más szakosok alkotásait a Barcsay teremben lehet megtekinteni. A diplomakiállítások anyagát június után különböző kiálltóhelyeken újra bemutatják. A Pécsen tanuló művészjelöltek munkáit a budapestihez hasonló rendszerben viszik közönség elé.
Fiatal művészek - tehát hallgatók és frissen végzettek - alkotásaival természetesen az egyetemen kívül is találkozhatunk. Erre egyrészt a nagyobb lélegzetű tematikus és csoportos kiállítások, másrészt a kortárs művészeti galériák nyújtanak lehetőséget. Fontos "ugródeszkát" jelentenek a különböző ösztöndíjak, pályázatok is. Diplomás képzőművészek nyerhetik el - maximum három évre - a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma által adományozott Derkovits-ösztöndíjat; a díjazottak beszámoló kiállításait az Ernst Múzeum rendezi meg. Szintén kezdő alkotók műveinek megismerésére ad lehetőséget az 1997 óta évente kiírt Strabag Festészeti Pályázat. A pályázat fődíját, illetve a három-négy alkotói támogatást elnyert művészek munkáit minden évben kiállítják a Ludwig Múzeumban.
A kereskedelmi galériák többsége feladatának tekinti a fiatalok felfedezését, bemutatását, műkereskedelembe való bekapcsolását. A galéria arculatába illő munkákat létrehozó alkotók akár önálló kiállítási lehetőséget is kaphatnak, de gyakoribb az, hogy csoportos kiállításon mutatkoznak be a művészek. Már megalapozott hagyomány például a Dovin Galériában a Fiatal Szobrászok Budapesten című kiállítás. A csoportos bemutatkozás után gyakran alakul ki hoszszan tartó kapcsolat a művész és a galéria között, ebben az esetben az alkotó általában évente egyszer kiállítja legfrissebb munkáit. A galériák kiállításai - és különösen a megnyitók - kiváló alkalmat teremtenek a még kevésbé ismert művészek bemutatására, megismertetésére, a velük való személyes kapcsolat kialakítására, a gyűjtő és a művész közötti párbeszéd elindítására.
A fiatal képzőművészek munkáinak ára egyébként csak kismértékben függ attól, hogy az alkotónak korábban hol és hányszor volt kiállítása; az ár leginkább a mérettől, anyagtól és technikától függ, egy-egy kategórián belül viszonylag egységes. Általánosságban azt lehet mondani, hogy a festmények ára 100-150 ezer forint körül kezdődik, és a közepes méretű alkotásokat jellemzően 200-250 ezer forint között kínálják a galériák.
A klasszikus technikával készült - tehát falra akasztható vagy posztamensre állítható - művek mellett egyre gyakrabban jelennek meg videomunkák. Ezekkel leginkább csoportos kiállításokon lehet találkozni, de önálló kiállításon is szerepelhetnek, illetve a műkereskedelemben is részt vehetnek. Erre kevés számú, számozott vagy esetleg egyetlen példányban megjelentetett, aláírt videók és szintén kisszámú szériában kiadott, ugyanígy hitelesített printek adnak lehetőséget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.