Ahogy a kilencvenes évek végén a fotók "befutásának" lehettünk tanúi a nyugati országokban, úgy ma a - sokáig jelentéktelen területnek tekintett - modern dizájn számít a műkincspiac legdinamikusabban fejlődő szegmensének. A helyzetet jól jellemzi, hogy a piacvezető cégek New York-i részlegei karácsony előtt 25 millió dollár összértékben árvereztek huszadik századi lakberendezési és dísztárgyakat. A legjobban a Sotheby's teljesített: több mint 18 milliós összforgalma többszörösen felülmúlta a Christie's és a Phillips eredményét.
A Handelsblatt szerint pontosan egy évvel ezelőtt történt áttörés ezen a területen, amikor a Sotheby's kalapács alá vitte Wolfgang Joops gyűjteményét. Az aukciósházak egyre nagyobb reményeket fűznek az otthonukat, irodájukat modern, art deco, vagy éppen a hetvenes évek hangulatát idéző bútorokkal és tárgyakkal berendezni kívánó, jellemzően fiatal vásárlóközönséghez. A Sotheby's, a Christie's és a Phillips mellett a Dorotheum is rendszeresen kalapács alá visz modern tárgyakat.
A 2004. karácsonyi kínálatban elsősorban Robert Rubin kollekciójának darabjai gondoskodtak kiemelkedő leütési árakról. Jean Prouvé 1948-ban, az előregyártott elemekből álló, mobil "trópusi ház" számára tervezett kétszárnyú ajtaja 680 ezer dollárt ért meg új tulajdonosának, míg az amerikai art deco-kerámiaművész, Viktor Schreckengost kék-fekete tálkája negyedmillió dollárért kelt el. A kínálat egyéb részeiben a francia modernizmust képviselő Pierre Legain és André Arbus konzolai 265-288 ezer dollár közötti árakat értek el, Armand Albert Rateau 1925-ös, bronz hamutartójáért pedig 150 ezerig tartott a küzdelem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.