A két legnagyobb amerikai jelzálogpiaci hitelező jövője miatti bizonytalanság világszerte megingatta a részvénypiacokat. Értékelések szerint az amerikai kormány nem tehet mást, minthogy beavatkozik a két pénzintézet érdekében.
A Banco Santander, a HSBC és a Royal Bank of Scotland 1-2 százalékkal esett. Az olajárak további mérséklődése a Total, a Royal Dutch Shell jegyzését mintegy 1-1 százalékkal vitte lejjebb.
A legmegbízhatóbb európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója az első fél óra vége felé 1,1 százalékos veszteséggel 1175,95 pontnál tartott.
Hétfőn a mutató 0,1 százalékkal csökkent. A múlt héten 0,8 százalékot vesztett, az előző héten 2,9 százalékot nyert.
Kedden a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 több mint 54 pontos veszteséggel kezdett, fél óra múlva 63,3 pontos veszteségnél tartott.
A frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 több mint 35 pontos veszteséggel indult, fél óra múlva 80,1 pontos veszteségben volt.
Párizsban a CAC-40 több mint 56 pontos veszteséggel nyitott, fél óra múlva 64,4 pontos veszteségnél járt.
Az értéktőzsdék nyitásakor az északi-tengeri Brent könnyűolaj referenciafajta hordónként 111,16 dollár volt a legközelebbi határidőre Londonban, 0,78 dollárral olcsóbb a hétfői zárónál.
Az értéktőzsdék nyitásakor az euró 1,4634 dollár volt vételi oldalon a londoni bankközi devizapiacon, 0,45 dollárral olcsóbb, mint hétfőn későn. Az euró hat havi mélypontra süllyedt a dollárral szemben, aminek fő oka az, hogy befektetők tartanak attól, az eurózóna gazdaságai nem vészelik át sértetlenül az amerikai gazdaság lassulásának és a hitelválságnak a következményeit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.