A Citigroup, amely egy évtizede az amerikai pénzügyi élet szabályainak átírására készült, most a válságot követő rossz kilátásokkal szembesül. Az elemzők szerint a 25 milliárdos dolláros kormányzati segélyt követően a cég profitkilátásai rosszabbak, mint bármikor – írja a New York Times.
A valaha Amerika legértékesebb pénzintézetének tartott cég részvényeinek ára egy évtized után most először egy számjegyű, a Citi kénytelen egyre több munkatársától megválni. Vikram S. Pandit vezérigazgatóságának első évét követően a bennfentesek szerint a vállalat sorsát a belső struktúrák nehezítik.
"A Citinek nincs hiteles menedzsmentje és igazgatótanácsa. A veszteségeit tekintve biztos, hogy jövőre kormányzat segítséget kér majd" – jelentette ki Christopher Whalen, az Institutional Risk Analytics egyik vezetője.
A céggel kapcsolatos aggodalmak a csütörtöki kereskedésen is érződtek: bár a legtöbb pénzintézet részvényei növelték értéküket, a Citi 2 százalékot veszített.
A korábbi bejelentés szerint a Citi több mint negyvenezer dolgozójától válik meg, ezek jó része a német és indiai ágazatok leépítéséből adódik. De a vállalatnak további 9 100 dolgozójától kell még megválnia, az illetékesek szerint a rossz hírek a jövő héten érkeznek majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.