A névértékre vetített 12 százalékos osztalék megegyezik a korábbi évek osztalékával, így az osztalékalap az idén is 934 millió forint. A francia Servier többségi tulajdonában lévő budapesti gyógyszervállalat a magyar számviteli szabályok szerint 14,262 milliárd forint adózott nyereséget ért el a tavalyi üzleti évében, ami kétszerese az előző évinek. Az osztalék figyelembevételével a társaság mérleg szerinti eredménye 13,328 milliárd forint.
Az Egis Gyógyszergyár árbevétele a tavalyi üzleti évben 96 milliárd forint volt, 4 százalékkal több az előző évinél. Az árbevétel 69 százaléka exportból, 31 százaléka a belföldi piacról származott - ismertette Marosffy László vezérigazgató-helyettes az igazgatóság nemzetközi számviteli elvek szerinti beszámolóját. Az adózás előtti eredmény 83 százalékkal emelkedett az előző évhez képest, 14,49 milliárd forint volt a 2007/2008-as üzleti évben. Ebből 4,5 milliárd forintot tett ki az Anpharm részvények eladásából származó egyszeri bevétel. A vezérigazgató-helyettes az üzleti év kiemelkedő eseményének nevezte a szintén a Servier csoporthoz tartozó lengyelországi cég üzletrészének eladását, amelynek eredményeképp az Egis veszi át az Anpharm generikus üzletágát, és ezzel tovább erősíti jelenlétét a legnagyobb kelet-európai piacán. Marosffy László értékelése szerint a társaság növekedését a lezárt üzleti évben az export biztosította, a társaság valamennyi piacán bővülést ért el, így az exportárbevétel 26 százalékkal 402 millió dollárra nőtt.
A magyar piacon továbbra is nehéz feltételek között dolgozott az Egis, ezek közül a szigorú gyógyszerpiaci szabályozást és a gyógyszeripari cégeket sújtó különadót emelte ki a vállalatvezető. A belföldi árbevétel 8 százalékkal esett vissza, ebből 6 százalék az árak "kényszerű" csökkentésének tudható be, és 2 százalék volt a tényleges forgalomcsökkenés. Az előző évvel együtt két üzleti év alatt 12 százalékos forgalomcsökkenést szenvedett el az Egis, de ennek ellenére megőrizte 5. helyét a piacon, 5,6 százalékos piaci részesedéssel. A beszámoló szerint az Egis beruházásokra 11 milliárd forintot költött a 2007/2008-as üzleti évben, kutatás-fejlesztésre pedig 8,96 milliárd forintot fordított. A közgyűlés elfogadta az Egis nemzetközi számviteli elvek (IFRS) szerinti konszolidált beszámolóját is. E szerint az Egis-csoport árbevétele a 2007/2008-as üzleti évben 7 százalékkal csökkent, 109,2 milliárd forintot tett ki, az adózott eredmény 53 százalékkal 11,68 milliárd forintra nőtt. A konszolidált mérlegfőösszeg 139,56 milliárd forintot ért el, az előző évhez képest 11 százalékkal emelkedett. A konszolidált saját tőke értéke egy év alatt 10 százalékkal 118,9 milliárd forintra nőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.