A BUX egy hét alatt 324,25 ponttal, 2,12 százalékkal csökkent, 14.937 ponton zárt pénteken. A megelőző héten jelentősen, 8,09 százalékkal emelkedett az index értéke, így az e heti csökkenés után akár egy korrekció is megkezdődhet a magyar börze piacán.
A BUX jelenleg több mint 22 százalékkal magasabban áll a múlt év végi 12.241 pontos értékénél, az idei mélypontjáról pedig - ami 9.461 pont volt március 12-én - közel 58 százalékot emelkedett. A hét első kereskedési napján alacsony forgalom mellett folytatódott az előző héten tapasztalt jó hangulat a Budapesti Értéktőzsdén.
A magyar börze felülteljesítő volt mind a régiót, mind a nyugat-európai piacokat tekintve. Hétfőn zárva tartott a nagy-britanniai illetve az amerikai tőzsde is, így ezek a piacok csak kedden tudták befolyásolni az európai börzék befektetőinek hangulatát. Kedden - hétfőhöz hasonlóan - az OTP és a Mol részvényeinek emelkedése mozgatta a BUX-ot, amely a nap végére ismét erősödni tudott, elsősorban az igen pozitív májusi amerikai fogyasztói bizalmi index miatt. Szerdán óriási forgalomban tovább emelkedett a BUX, elsősorban az OTP árfolyamának emelkedése hatására, amely a régiós bankpapírokat is túlszárnyalva teljesített a kereskedési napon. Megkezdődött azonban a Mol vesszőfutása: az olajpapír a hét második felében jelentős mértékben veszített értékéből. A hét utolsó két napján már az eladók kerültek többségbe a Budapesti Értéktőzsdén, így bár a BUX csütörtöki gyengülése ellenére ismét felülteljesítő volt a régióban, pénteken az index elbukta mindazt a növekedést, amit a hét addig lezajlott kereskedése során szerzett.
Az elemzők szerint a BUX érthetetlen módon a nyugat-európai és a régiós indexekkel is teljesen ellentétesen mozgott, annak ellenére, hogy semmilyen jelentős magyar vállalati, vagy makrogazdasági hír nem látott napvilágot a kereskedési nap folyamán. A szakértők úgy vélték a piacok megérettek a korrekcióra, azonban csak a jövő héten dőlhet el, hogy a BUX pénteki zuhanása egy korrekciós trend előszele, vagy inkább csak egy egyedi eset volt.
A vezető részvények az erősödő OTP kivételével veszítettek értékükből a múlt héten. A kisebb papírok is gyengültek, az árfolyamváltozásukat tükröző BUMIX index értéke 39,01 ponttal, 2,38 százalékkal 1.600,1 pontra csökkent. Az egész heti forgalom 141,8 milliárd forint volt, míg az előző héten 165,5 milliárd forint értékben születtek üzletek. A forgalom 60,5 százalékát az OTP papírok adásvétele adta, a Mol 19 százalékkal, a Richter 6,5 százalékkal, míg a Magyar Telekom közel 5 százalékkal részesedett az összforgalomból.
Az OTP egy hét alatt 6,04 százalékkal drágult, 3.531 forinton zárt pénteken.
A Mol árfolyama 7,05 százalékkal 12.455 forintra zuhant.
A Magyar Telekom árfolyama 0,83 százalékkal 595 forintra gyengült.
A Richter árfolyama 7,28 százalékkal 29.300 forintra csökkent.
Az Egis 6,58 százalékos gyengüléssel, 14.200 forinton zárta a hetet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.