A megnyitó előtt tartott sajtóértekezleten az orosz államfő kisebbfajta nemzetközi devizapiaci turbulenciát okozott azzal a kijelentésével, hogy a jelenlegi nemzetközi tartalékvaluták, köztük a dollár, nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, és ezért "bizonyára tanúi leszünk egy nemzetek feletti tartalékvaluta létrehozásának a nemzetközi fizetések számára".
Medvegyev nyilatkozata után a dollár gyengült. Az orosz elnök ugyan maga sem vélte hirtelen megvalósíthatónak a nemzetek fölötti valuta ötletét, de a piacon úgy értelmezték szavait, hogy Oroszország, devizatartaléka befektetésében, esetleg kisebb súlyt szán a jövőben a dolláreszközöknek.
Ezt közvetve megerősítette a Kreml gazdasági főtanácsadója , Arkagyij Dvorkovics: szerinte Oroszország kínai, indiai, brazíliai kötvényeket is vásárolhat devizatartalékából, feltéve, hogy ezek az országok orosz adósság vásárlásával viszonozzák a lépést.
A BRIC csoport tagjai Brazília, Oroszország, India és Kína. A fogalmat a Goldman Sachs bankház elemzői használták első ízben 2001-ben, amikor rámutattak, hogy mind a négy ország gazdasága gyors ütemben nő, s összességében 2050-re háttérbe szoríthatja az akkori legfejlettebb országok gazdaságát. Azóta a négy ország lassan afféle politikai klubbá, laza szövetséggé fejlődött, s ez lehetővé teszi, hogy növekvő gazdaságuk mellett nagyobb politikai súlyra is szert tegyenek.
A csúcs megnyitása előtt Arkagyij Dvorkovics elmondta azt is, hogy egyebek közt a nemzeti valuták megerősítésének lehetőségeiről lesz szó, és a résztvevők várhatóan a nemzetközi energiaügyi együttműködés jogi rendszerének megteremtését célzó kezdeményezést tesznek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.