Az idei csúcsot a kínai részvények árfolyam-megugrása, valamint a New York-i tőzsde szárnyalása okozta - írja a BBC honlapja.
A jó euróövezeti és amerikai adatoktól is fordult az irány a kőolajpiacon.
Tavaly júliusban egy hordó nyersolaj még 147 dollárba került és tavaly októberben esett 74 dollár alá.
A WTI 74,15 dolláros idei csúcsa után 73,89-en állapodott meg, míg a Brent 86 centes emelkedéssel 74,19 dolláron is állt.
Az olaj ára idén szélsőségesen változékony: az érzelmek éppúgy mozgatják, mint a kereslet és a termelés fundamentumai.
A szeptemberi jegyzésű nyersolaj a New York-i elektronikus kereskedésben 1,63 dolláros eséssel 65,88 dollárra állt be hétfőn délelőtt.
Eugen Weinberg, a Commerzbank szakértője szerint az olaj első félévi áremelkedésének hátterében jórészt a pénzügyi befektetők invesztíciói állnak.
Ben Bernanke Fed-elnök beszéde jótékonyan hatott a tőzsdékre. Bernanke úgy véli, "rövid távon jók a növekedés visszatértének kilátásai" világszerte.
Elemzők értékelése szerint a Fed elnöke a pénteken elhangzott előadásában az eddigi legerősebb jelzést adta arra, hogy szerinte kézzelfogható közelségbe került a javulás kezdete.
Segítette a New York-i piacokat a nyitás után megjelent friss adat is arról, hogy az Egyesült Államokban júliusban éves szintre számolva 5,24 millióra nőtt a használt lakóingatlanok adásvételeinek száma a júniusi 4,89 millióról, meghaladva az elemzői előrejelzések 5 milliós átlagát.
Az áremelkedés éreztetheti hatását a benzinárakban is: a Mol is emelhet a jövő héten.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.