Az előző heti enyhe emelkedés után pesszimista hangulatban kezdődött meg a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén hétfőn, azonban a délután folyamán vártnál jobb amerikai makroadatok hatására emelkedni tudott a BUX - a héten először és utoljára.
A szakértők szerint a hét második és harmadik kereskedési napján érezhető volt a befektetők bizonytalansága, nyitáskor mindkét napon még a vevők voltak túlsúlyban, zárásra azonban negatív tartományba csúszott az index. A hét első három kereskedési napján egyaránt rendkívül alacsony volt a forgalom, csütörtökön és pénteken viszont a szokásosnál jóval több kontraktust kötöttek a brókerek.
Kedden már megindult a korrekció a fejlett piacokon, amelyet a magyar börze ekkor még nem követett le. Szerdán már napi minimumán zárt a BUX, azonban még ekkor is csak a nap végi gyenge amerikai makroadatok húzták le az indexet, mivel szinte egész nap pozitív tartományban mozgott.
Csütörtökön azonban esés kezdődött a magyar tőzsdén, a Mol és az OTP papírjainak árfolyamai is több mint 6 százalékkal gyengültek. A szakértők egyetértettek abban, hogy hangulatváltás következett be a börzéken, és megérkezhet a régen várt korrekció.
A pesszimista hangulatot a pénteki kereskedés igazolta, a hét utolsó munkanapján kiemelkedően magas forgalomban ismét jelentősen veszítettek értékükből a vezető részvények. A hét utolsó két munkanapján több gyenge nemzetközi makroadat is napvilágot látott, a devizapiacok azonban stabilan tartották magukat.
A budapesti részvénypiac forgalma 115 milliárd forint volt az elmúlt héten, az előző heti 84,7 milliárd forint után. Az összforgalom több mint 70 százalékát az OTP részvények adásvétele tette ki, a Mol 15,2 százalékkal, a Magyar Telekom 4,1 százalékkal, a Richter pedig 6,2 százalékkal részesedett a teljes forgalomból.
A vezető részvények egyaránt jelentős csökkenéssel zárták a hetet.
A Mol árfolyama 7,37 százalékkal 16.900 forintra gyengült.
Az OTP árfolyama 11,59 százalékkal 5.170 forintra zuhant.
A Magyar Telekom 3,11 százalékos nyereséggel, 686 forinton zárta a hetet.
A Richter árfolyama 5,33 százalékkal 39.250 forintra csökkent, míg a másik gyógyszeripari részvény, az Egis 0,82 százalékkal gyengült, 18.050 forinton zárt pénteken.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 64,92 ponttal, 3,26 százalékkal 1.928,23 pontra csökkent.
Az index a 2009. december végi 21.227,01 pontos értékénél jelenleg 1.003 ponttal, 4,8 százalékkal alacsonyabban áll.
MTI Eco-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.