Nevezetesen, hogy az ügylet alappillére a Szurgutnyeftegas eladói szándéka. Erről eddig is csak piaci pletykákból lehetett értesülni, vélhetően ez a későbbiekben is így marad. Nyilvánvaló, hogy a tegnap meglebegtetett forgatókönyv főleg a Mol számára lenne ideális, mivel így már 68 százalék feletti pakett lenne "házon belül", amely stornózná a felvásárlási spekulációkat (ez negatív lenne a részvényárfolyam szempontjából).
Amennyiben a Mol maga állná a cechet, akkor a harmadik negyedév végi 37 százalékos nettó eladósodottsági ráta minimum 45 százalékra ugrana az aktuális piaci árat figyelembe véve, amely fájdalmas teher lenne a cég számára. Persze ha a Mol találna finanszírozó partnert, akkor enyhíthetné a nyomást a pénzügyi helyzetén. A probléma azonban a csoport szempontjából alapvetően az, hogy a Mol működésének motorját jelentő finomítás továbbra is szenved a külső környezeti tényezőktől.
Van megállapodás , de nincs részlet. Így lehetne röviden summázni az Európai Unió és Görögország közötti, lassan már komédiába süllyedő tárgyalásait, mivel tegnap mindenki támogatásáról biztosította a görögöket, de konkrét lépések csak a jövő hétfőn sorra kerülő EU pénzügyminiszteri találkozó után láthatnak napvilágot. Egyelőre elégedettnek tűnnek a szereplők a látszatintézkedésekkel, és azt hangsúlyozzák, hogy igen erős politikai üzenetet fogalmaztak meg, bár mindehhez
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.