A kockázatvállalás beindulását az idézte elő, hogy tegnap este a Standard & Poor’s levette Görögországot a negatív figyelőlistáról, vagyis rövid távon nem tervezi az ország adósság besorolásának leminősítését.
Eközben marad a likviditás bőség a piacokon, legalábbis a Fed megígérte, hogy továbbra is rekord alacsony szinten fogja tartani a kamatokat, emiatt nagyobb bátorsággal mernek a befektetők a kockázatosabb eszközökből vásárolni. Az euró ára 261,94 forintig süllyedt a budapesti bankközi piacon, utoljára 2008 decemberében járt ezen a szinten a jegyzés. A dollárért 190,25 forintot kértek, míg a svájci frankkal 180,55 forinton kereskedtek.
Más fizetőeszközöknek is sikerült kihasználni a nemzetközi befektetői klímát, a lengyel zloty 0,2 százalékot erősödött az euróval szemben 3,8711-es szintre, míg a cseh korona jegyzése 25,415-ös váltóértéken állt délután. A román lejt pedig 4,0821-es értéken jegyezték a közös pénzzel szemben.
A Bank of America-Merrill Lynch elemzője, Benoit Anne szerint a magyar kötvények most a legvonzóbbak az egész feltörekvő piaci spektrumban, ugyanis relatíve magas hozamot kínálnak, miközben az ország államháztartási konszolidációját nem fogja megakasztani az áprilisban soron következő választás, majd a felálló új kormány sem.
A magyar eszközök kockázati felára jelentősen csökkent a héten, az államcsőd ellen biztosító CDS felára 2008 év végi szintjére süllyedt vissza, 178,5 pontra, míg az öt éves magyar kötvények hozama 4 éves mélybe, 6,501 százalékra esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.