A részvénypiac forgalma 35,7 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Tíz százalékot meghaladó esése miatt pár percre felfüggesztették a Magyar Telekom részvények kereskedését nem sokkal a nyitás után.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője elmondta: a szerdai nyitásnak az előző napi, magyar zárás utáni görög és portugál leminősítés, valamint a forint folytatódó gyengülése adott irányt. A kereskedés további részében is a nyitószinteken oldalazott a piac, amelynek a továbbiakban a Görögországnak szánt mentőcsomag részleteinek konkretizálása adhat irányt - mondta az üzletkötő.
A Magyar Telekommal kapcsolatban elmondta: a 79 forintos, 9,85 százalékos esésből 74 forint az osztalékfizetés miatt van, így azt korábban is valószínűsíteni lehetett, mivel a részvény kedden forgott utoljára osztalékszelvénnyel. Így, aki még kedden vásárolt Magyar Telekom papírt, az kapott 74 forint osztalékot részvényenként, szerdán azonban már nem.
A közepes papírok közül Sőre Balázs a Pannergyt emelte ki, amelynek árfolyama 3,95 százalékkal 868 forintra nőtt szerdán. Ennek oka, hogy 442 millió forint vissza nem térítendő állami támogatást ítéltek meg szerdán a Pannergy 90 százalékos tulajdonában álló a Szentlőrinci Geotermia Zrt.-nek.
A Mol 390 forinttal, 1,91 százalékkal 20.000 forintra csökkent, 3,5 milliárd forintos forgalomban.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója is azt hangsúlyozta, hogy a keddi görög és portugál leminősítést ma reagálta le a magyar piac, amely átlag feletti forgalommal ezzel együtt is 2,3 százalékos mínuszban zárt. A Magyar Telekom esését nem számítva az OTP papírok gyengültek leginkább, mivel a bankszektort "viselik meg" leginkább a görög és portugál hírek.
Az OTP részvények ára 275 forinttal, 3,78 százalékkal 7.000 forintra esett, forgalmuk 26,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 79 forinttal, 9,85 százalékkal 723 forintra gyengült, forgalma 3,8 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 765 forinttal, 1,77 százalékkal 42.450 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 192,1 millió forintos forgalom mellett 555 forinttal, 2,56 százalékkal 21.150 forintra csökkent.
A BUMIX 2.145,15 ponton zárt szerdán, ez 29,02 pontos, 1,33 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.