Svájc négy legnagyobb politikai pártja közül három valószínűleg kiállnak az UBS-t érintő megegyezés mellett, amikor a parlamentben ez ügyben szavazásra kerül sor, ezzel többséget biztosítva a kormánynak. A megegyezés értelmében Svájc részleteket közölne az amerikai adóhatósággal, az Internal Revenue Service-szel (IRS), az UBS-nél vezetett 4 450 folyószámláról, ezzel megkerülve azt a bírósági döntést, amely szerint az egyezmény sérti a svájci jogot - jelenti a Bloomberg.
Amennyiben nem sikerülne megszerezni a svájci törvényhozók támogatását, az UBS ellen benyújtott bírósági keresetet újra kellene tárgyalni, ezzel pedig veszélybe kerülne a zürichi központú bank tevékenysége az Egyesült Államokban, mert az IRS adócsalás miatt indíthatna eljárást a svájci pénzintézet ellen. Ezzel együtt az UBS-től megvonnák a tevékenysége folytatására kiadott engedélyt a tengerentúlon.
Svájci bankok kezelik a külföldön elhelyezett vagyon több mint 25 százalékát. Az ország polgárai egy a múlt hónapban nyilvánosságra hozott felmérés szerint többségükben támogatják a banktitokra vonatkozó törvény megtartását. Igaz, a lakosságnak már csak 73 százaléka szavazott a titoktartás megtartása mellett, szemben a 2009-ben mért 78 százalékkal.
A svájci jog szerint az adócsalás büntetőügy, ezért ilyen esetben az állam a személyes adatok kiadására kötelezheti a bankokat, az adóelkerülés azonban polgárjogi kérdés. Vagyis jelenleg az adóelkerülésre létrehozott amerikai bankszámla tulajdonosok biztonságban érezhetik vagyonukat Svájcban, legalább is egyelőre.
A legnagyobb svájci bank, az UBS mérlegfőösszege csaknem kétszer akkora, mint Svájc nemzeti összterméke. A pénzintézet áprilisban három éve a legnagyobb negyedéves profitot jelentette be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.